| ChAnGe32 a întrebat:

Mie imi place de un baiat, dar la acesta nu am sanse, eu nu sunt genul lui de fata deci m-am resemnat.
M-am combinat cu un baiat N el se comporta foarte frumos cu mine, cand eram cu el nimeni nu se lega de mine. El este tigan, iar prin cartier toti barfesc familia lui, deoarece fratele lui C este cu o fata M pe care o ajutat-o sa fuga de acasa. si o tine de o luna la el acasa, amandoi si C si M avand doar 16 ani. Dupa o saptamana eu am incheiat relatia cu el pe motiv ca nu doream si eu sa ajung ca M.In aceea seara el a stat afara si parea foarte suparat a zis ca el nu mai vine la blocul meu niciodata. Pana am fost despartiti mie a inceput sa imi placa de cel mai bun prieten al lui D, acesta ne fiind tigan era mai OK. D m-a intrebat in vara daca vrea sa fiu cu el dar eu i-am zis nu. acum el mereu vine la mine vrea sa ma pupe, ma intreaba " ce faci frumoasa?", ma prinde in brate... chiar daca nu suntem si nu am fost impreuna ne-am sarutat de mai multe ori. Saptamana trecuta luni un baiat a vrut sa ma combine, iar D s-a bagat si a zis ca sunt prietena lui. Chiar daca el mi-a zis ca ma place si eu am prins drag de el, simteam ca u pot sa ii fac asa ceva la N mai ales stiind ca este cel mai bun prieten al lui.
Vineri aceasta m-am dus pana la magazin iar N m-a intrebat daca sa vina cu mine, iar eu i-am zis daca vrea. El m-a intrebat pe drum daca mai vreau sa fiu cu el, si i-am zis ca nu stiu, si ca ii voi zice cand ajungem acasa. El pe drum mi-a spus ca a auzit de la un baiat ca eu m-am sarutat cu D, dar din fericire am reusit sa ma scot.
Cand am ajuns acasa i-am zis ca da vreau sa ma impac cu el, si timp de 2 zile totul a fost OK insa astazi m-am despartit din nou de el. El mi-a spus " eu te iubesc, si nu inteleg de ce te superi pe mine, tu ma iubesti ", iar eu i-am zis ca nu ii pot raspunde la aceasta intrebare. M-a intrebat daca sunt sigura daca totul s-a terminat si i-am zis ca ii voi raspunde maine seara. Abia am terminat de vb ca D atunci a iesit din casa coboara scarile de la etajul 2 la 1 ( acolo eram eu cu N ) da mana cu N si dupa vine la mine ma prinde de umar si ma cheama cu el pana la magazin, iar eu m-am dus si l-am lasat pe N acolo.
Va rog ajutati-ma, voi in locul meu ce ati face?puppy dog eyes
Chiar nu mai stiu ce sa fac straight facestraight face

5 răspunsuri:
| TwiX0r a răspuns:

3 cuvinte : M*** La Tigani! PUNCT
nu te incurca cu tiganii atat iti spun happy

Răspuns utilizator avertizat
| marwitch a răspuns:

Si problema ta e cu care sa fii?
Pai intreaba-l pe N daca cumva vrea sa ajungi ca si M.Dac iti zice ca da si ca asta isi doreste el de la tine spune-i ca tu nu vrei asta si desparte-te de N(daca e baiat de treaba va intelege). Daca se razgandeste si nu mai vrea sa devii ca M atunci ramai cu N dar trebui sa iti PROMITA ca nu te va obliga sa fii ca M. Daca insa nu e de acord cu ce vrei tu desparte-te de el cu siguranta. El daca nu te lasa sa traiesti asa cum vrei nu merita sa fii nici prietena simpla cu el. Atunci abia te poti gandi daca iti vezi un viitor cu D si daca il iubesti ca sa incepi sa fii cu D. Cu alte cuvinte intai hotaraste-te daca termini cu N si dupa aia vezi ce faci cu D. Daca vei fi cu N in continuare spune-i in fata lui D ca nu il placi (N va fi bucuros in sinea lui, chiar daca nu iti va zice tie) si nu mai vorbi cu D vreo saptamana. Sa nu iti pese niciodata ca N e tigan. In principiu cred ca nu i-am incurcat pe M si N intre ei dar pe viitor sa pui ceva mai diferit ca X si Y de exemplu. Funda?

| Ðean a răspuns:

De curiozitate, ai mai mult de 12 ani!?

| ChAnGe32 explică (pentru Ðean):

Da am mai mult de 12 anibatting eyelashes
am 16 si 2 luni dar chiar nu inteleg ce lagatura are cu intrebarea mearaised eyebrows
in fine :-J