| Alexutzaaaaaaaa a întrebat:

Buna as vrea si eu niste status frumoasee plzzz vot

Răspuns Câştigător
| mariamagdalena09 a răspuns:

1. daca-as fi o porumbita
As iubi un porumbel
Insa eu sunt o fetita si iubesc un baietel.

2.Aseara au cazut 200 de stele. nu mi-am pus 200 de dorintze, ci una singura de 200 de ori; Sa ma iubesti asa cum te iubesc si eu.

3. Ochii negri sunt frumosi,
Ochii verzi sunt mincinosi,
Ochii albastri si caprui
fura inima oricui.

4.te iubvesc cum nimeni nu te-a mai iubit... Daca si tu ma iubesti da un semn si spune ca ma doresti.

5. Romania e o tara,
bucuresti o capitala.
In *****( orasul in care locuiesti) eu locuiesc
Si pe tine te iubesc!

6.Suntem fete alintate,
Pe baieti ii dam pe spate.
Suntem fete frumusele,
Fara fite si rebele.

Nu voi fi o fata obisnuita pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.

-Traim sub acelasi cer dar niciunul nu avem acelasi orizont.

- In viata este ca la bal mascat, cand lumea isi scoate masca se duce veselia.

- Invidia dezleaga limbi, dupa cum admiratia le amuteste.

- Zambeste orice ar fi, mergi mai departe oricat de greu ti-ar parea ca e.

- Esentele tari se gasesc in sticlutele mici.

- O simpla melodie, un sentiment placut.

- Sunt chiar aici si tu nu ma vezi pentru ca nu vezi ceva in care nu crezi.

- Inchid ochii` sperand ca intr-o zi toata tristetea va disparea.

- Zambesc mereu, glumesc mereu dar ce e in sufletul meu doar eu stiu.

- Tot ceea ce am iubit m`a dezamagit.

- In spatele oricarui invingator sta cineva care spune : 'am incredere in tine'.

- Am intotdeauna cate un raspuns caci trebuie sa tin capul sus.

- Marea arta a vietii nu consta in a kadea niciodata ci in a te ridika de fiecare data cand cazi.

- Sa ai curajul sa risti pentru adevarul din inima ta dar sa nu te minti cand il asculti.

- Nu te lasa invins de rau dar nici kuprins de bine. nici tu nu te cunosti...candva vei fii surprins de tine.

Am nevoie de tineeeeee!

Si`mi aduc aminte cate vise aveam, ce copii eram`!

Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara

dc ne indragostim apoi nu mai iubim? si spunem adio fara sa gandimhappy

.Ea nu e ca restul ea e pur si simplu ea...

din cand in cand te aud razand, atat mi-a mai ramas si iti multumesc pentru tot tu mi-ai fost antidot.

Nu uita ca se intoarke roatawinkinglaughing)) si sa vezi atunci ce n`ai mai vazut winking! laughing

Sunt persoane pe care nu le pot uita`, persoane care mi-au oferit zambete si lacrimi, persoane de care am fost dezamagita! cand esti bun esti luat de prost! happy

Ajuns jos realizezi ca la testul final ai raspuns prost!

A fost si va fi un harem intreg, care intrece 10 femei - ca spiritul care iese din sticlã ori de câte ori îl chemi - de fiecare datã alta...smug

Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul

Astazi... sper sa te gandesti ca cineva adoarme in fiecare seara cu tine`n gand.

Cand toate portile brusc t`i se inchid fi atent ca altele la fel de brusc se deschid happy!

Cand vei suferi cu tine voi fi.

Nu te mai gandi cine cum a gresit.nu te mai gandi cine a plans cand celalalt a zambit.

Close to you.

Azi e doar o alta zi` in care m`am gandit la tine.
*
o Ordonare:
o ordine cronologica
o |
o relevanta
*
jumbO
(31 Martie 2010 20:40 )
jumbO a răspuns:
Http://sweety-things.weebly.com/

este cel mai interesant site de site-uri.eu pe asta il folosesc tot timpul

baFta! ` :D

*
geo09
(31 Martie 2010 20:55 )
geo09 a răspuns:
M-ai avut, dar m-ai pierdut...Dar iti garantez ca niciodata nu ma vei mai pierde...Pentru ca nu poti pierde ceva ce nu mai ai!

Roata s-a intors asa cum se intoarce mereu. Acuma pentru mine-i simplu, pentru tine mai greu

Am plans, dar m-am si gandit. Orice inceput are pana la urma un sfarsit

Am fost invatata ca atunci cand sunt trista, suparata, ranita, abatuta, dezamagita, nervoasa…cand lumea mea interioara este distrusa, sa nu arat asta realitatii, s`o ascund de familie, de prieteni, de toti, sa zambesc si sa arat ca sunt o persoana puternica, si sa nu las loc nici unei lacrimi sa-mi umezeasca obrajii. pentru ca viata este o scena imensa…si ca orice actor…ori esti bun, ori esti prost

Si ar trebui sa sufar ca ai plecat? Nuwinking Ma bucur ca o sa cunosc ceva mai bun winking

.|| Sa poti sa fi acelasi cand totul' s-a schimbat`.

Sa poti sa fi indiferent cand totul' te'a marcat`! ||

. Promisiuni uitate,nepasate,Amintiri si vise destramate,Vorbe sincere ce au trecut pe langa noi, Imagini derulate cu noi amandoi. # nu meRiTa.e iNutiL.

u te-am iubit tu ai gresit si m`ai tradat. Vezi tu. atat am asteptat sa vedem daca`ntelegi. Ca poti sa ai tot ce`ti doresti daca stii ce sa alegi...

Promisiuni uitate,nepasate, Amintiri si vise destramate, Vorbe sincere ce au trecut pe langa noi, Imagini derulate cu noi amandoi...

S`a intamplat sa gresjesc drumul dar am mers mai departe. winking Am incercat sa uit anumite persoane si am descoperit ca e foarte greu sa uiti. M`am simtit singura intre o mie de persoane. Doar pentru ca imi lipsea o singura persoana.

De ce ai ales sa ma minti cand putea-i sa imi zici totul in fata, de ce ai ales sa imi ranesti sufletu, cand eu tineam la tine.Am avut incredere ca timpul se va scurge printr-e noi dar de fapt se scurge pe obraji mei!

*
HBK
(31 Martie 2010 22:58 )
HBK a răspuns:
Oamenii se intalnesc si se cunosc. Apoi se despart. Se despart pentru ca au facut imprudenta de a se cunoaste. Se despart, dar nu se uita.Eu,asa vad lucrurile.(19 Mai 2010 23:57 )
hawaiiro a răspuns:
Http://www.statusurimessenger.com/

*
(1 Decembrie 2010 20:46 )
Raspuns anonim:
Nu

*
(11 Decembrie 2010 10:21 )
Raspuns anonim:
Dragostea nu e doar lacrimi nu e doar flori si bukuri sint doua suflete pereche sind doi maturi sau doi copii!

*
(30 Decembrie 2010 17:12 )
Raspuns anonim:
Consumul excesiv de fasole dauneaza grav sanatatii altora

(5 Ianuarie 2011 09:35 )
Raspuns anonim:
Foaie verde magaran m-a facut mama spartan

*
(21 Ianuarie 2011 21:30 )
Raspuns anonim:
Я стану лучше как ты хотел, чтоб ты увидел кого ты потеря

*
(25 Ianuarie 2011 20:37 )
Raspuns anonim:
Voi va rideti de mine ca sunt diferit, iar eu ma rid de voi ca sunteti la fel

*
(29 Ianuarie 2011 10:47 )
Raspuns anonim:
Un procent de 99.9% ar incepe sa planga daca Bret Pit s-ar afla pe o stanca si ar zice ca vrea sa se arunce iar un procent de 1, 00% ar lua un scaun, o punga de popcorn si ar zice : "nu ai tupeu fraiere sa te arunci ". Tu ce ai face?

funda?

1 răspuns:
| unnumesecret a răspuns:

1.A studia insteamna ca te indoiesti de inteligenta colegului de birou(banca).

2.Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca sa isi dezvolte ambele calitati.

3.Este bine sa lasi bautura. Dar e rau sa uiti unde ai lasat-o.

4. Daca ai vointa poti muta si muntii, daca ai creier ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

5. Tuturor dusmanilor mei le doresc 3 masini in fata casei. Politia, pompierii si salvarea.

6.Iesi de pe mess ca imi respiri aerul…

7.Cine-i harnic si munceste ori îi prost ori nu gândeste.

8.Cand eram mic credeam ca faima si banii ma vor face fericit … acum ca am crescut. am realizat ca asa este…

9. Fetele imi bat in geam, dar nu aud, am termopan.

10.Nu poti schimba trecutul, dar iti poti nenoroci un prezent linistit ingrijorandu-te despre viitor.

11.N-am bani de status I-am cheltuit pe avatar

12.A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

13. URGENT! schimb Caiet A4 cu Audi acelasi model….rog seriozitate!

14.Ca sa intelegi ca esti prost trebuie, totusi, sa iti mearga mintea…

15.Sunt aici, nu am cu ce imi ocupa timpul, dar vreau sa par important scriind DND sau BUSY

16.Angajez telepat. Stiti unde sa va adresati.

17.Mai bine sa te stii dispretuit decat sa fii lingusit in timp ce esti dispretuit

18.Toti oamenii sunt trecatori…. dar nu toti trecatorii sunt oameni…

19.O ocazie gresita se regaseste in timp… un pas gresit nu-l poti intoarce niciodata!

20.Este adevarat ca "banii vorbesc"; cel mai adesea ei ne spun: "La revedere!"

21.Marie si marioaraaaaa, du-te dracul si te-omoara

Pe lângă două surcele arde şi-un crâng de nuiele
Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
• A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.
• Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….
• Sunt oglinda adevarului uitati-va inauntru si descoperiti golul ce este in voi…
• Vorba multa…….saracia omului…
• Crezi in dragoste la prima vedere sau e nevoie sa mai trec inca o data?
• Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.
• Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!
• Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!
• Domina ca sa nu fii dominat!
• Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…
• Un cerc de prieteni nu se face cu compasul…
• Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
• Daca o pasarica ti-a soptit ceva…. atunci inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.
• Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.
• Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!
• Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!
• Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului
• Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
• A studia inseamna a te indoi de inteligenta colegului de birou.
• Pestele care lupta impotriva curentului…. moare electrocutat.
• Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca … sa isi dezvolte ambele calitati.