| ℂʀɪstiղa a întrebat:

Buna as vrea si eu niste statusuri in romana, cel cu cele mai interesante statusuri dau fundita.

Răspuns Câştigător
| melittlelioness a răspuns:

Tu eşti un pod. iar eu am reuşit în sfârşit să trec peste.

Iubirea pe care nu poţi să o ai ţine cel mai mult, doare cel mai tare şi se simte cel mai puternic.
Nu te teme de duşmanul care te atacă ci de prietenul fals care te îmbrăţişează.
Sunt sătulă de oamenii nerecunoscători care îţi întorc spatele după ce au obţinut de la tine ce şi-au dorit.

Când cineva nu te caută înseamnă că nu îţi simte lipsa.

Nu îmi este ruşine să recunosc că şi eu plâng şi sufăr însă cel mai important lucru este că mă ridic şi merg mai departe.

Cu un zâmbet poţi să salvezi multe lacrimi.

Cel mai rău lucru în viaţă este că lucrurile bune trec prea repede.

Şi o fată dacă vrea ceva ar trebui să meargă până la capătul lumii să-l obţină.

Înţelegerea este mai importantă decât cunoaşterea; sunt multe persoane care te cunosc, dar puţine care te înţeleg.
Exista momente în care viata îi desparte pe unii oameni doar pentru ca amândoi sa înteleaga cât de importanti sunt unul pentru celalalt.
Cel mai frumos cadou nu îl găseşti în magazine, ci în inimile prietenilor tăi adevăraţi!
Creioanele au fost făcute cu gumă ca să îţi dea o a a doua şansă. Adevărata logică: guma de la creion este mică; ca să îţi amintească că şansele sunt limitate.
Dacă nu te tratează ca pe o prinţesă; înseamnă că nu merită să fie prinţul tău.
E greu să ştergi ceva din minte când amprenta îţi rămâne în inimă!
Majoritatea fetelor îsi doresc un băiat care să le tină umbrela și care să le ajute să treacă peste bălți. Eu vreau un băiat care să-mi fure umbrela, care sare în bălți doar ca să mă stropească și care să mă sărute înainte să țip la el.
Oglinda este cel mai bun prieten al nostru; Niciodată nu ne va râde în faţă atunci când noi plângem.
Prostia domină la tine-n cap, că tu-l ai pe umeri, dar e gol de fapt.
Multă lume te strigă pe nume, însă o singură persoană îl face să sune cu adevărat special!
Decât să le dau satisfacţie celor care vor să mă vadă căzând, mai bine mă dărâm singură şi o să cad râzând.happy
Un bărbat adevărat nu e cel care cucereşte o mie de femei, ci cel care le refuză pe toate pentru una.happy
Fiecare melodie ascultată de o fată, e un cuvânt care nu-l poate pronunţa, o durere închisă în ea sau poate o iubire nespusă. ♥
Logica masculină : nu o sun, aştept să sune ea. Logica feminină : l-aş suna, dar poate par disperată.
Dragostea e ca un cerc : Când iubești - ești rănit. Când ești rănit - urăști. Când urăști - încerci să uiți. Când încerci să uiți - începe să-ți fie dor. Și când începe să-ți fie dor, te îndrăgostești din nou.
Cea mai mare plăcere în viaţă e să faci lucrurile despre care oamenii spun că nu ai voie să le faci.
A pus suflet deşi ştia că greşeşte.
Şi totul începe cu un :" Bună "! Apoi intervin sentimente, intervin cuvintele :" Te iubesc "! Apoi apare dezamăgirea, minciuni, trădări etc. Şi se termină cu un : "Hai pa"!
Dacă nu faci lucruri prosteşti când eşti tânăr, nu o să ai de ce râde când vei îmbătrâni.
Când renunţi... asigură-te că numai e nimic de făcut.happy
Nu lua niciodată decizii permanente pe baza unor sentimente temporare.
Toti avem nevoie de un motiv ca să ne trezim în fiecare dimineaţă.puppy dog eyes
Dacă "coperta" nu ne atrage atenţia nici nu ne deranjam sa deschidem cartea sa vedem ce este în interior.
Am avut speranţe, idei şi dezamăgiri...Şi din toate astea au rămas doar amintiri! sigh

Viaţa merge înainte cu sau fără prea multe cuvinte. Eu nu regret nimic smug ţine mintewinking!
Paharele sus! smug şampania sa curgă =p~ RESPECT pentru fetele care i`au facut pe fraieri sa planga! love struck
Acum stai ca prostuu` şi te gândeşti la noi, la ce`ai pierdut -->, la minewinking. Ei bine! Spre deosebire de tine eu`s ca Smiley happy : Official imi merge bine!love struck happy
♥ Asa`s eu love struck Mereu in căutare de ceva nou day dreaming ♥.
Nu sunt un vanator dar fug dupa vise Ca viata`i prea scurta si multe`s interzise!
Eu mă opresc că doare. de-ar fi să curgă lacrimi să curgă ale tale! happy
Poţi să suferi, să disperi sau să trăieşti.Totul are preţ,depinde cât plateşti.
Poţi să spui că iubeşti o persoană după ce îi cunoşti fiecare faptă rea,fiecare secret şi încă găseşti un motiv pentru a fi împreună.

Tu ai făcut-o să fie cum e acum. Acum ştie unde să dea foc ca să iasă fum. E neinteresată şi lipsită de sentimente, de-acum nu vrea să mai aibă regrete. Are cei mai răi ochi, dintre-o mie de fete. Ura pentru tine a transformat-o treptat, din iubirea vieţii ei, ai devenit un simplu băiat. Acum pare că niciodată nu i-a păsat, te-a uitat!
Niciodată nu îţi cere scuze pentru ca ai spus ce ai simţit. Este ca atunci când te-ai scuza pentru că eşti reală.

Ca să poţi vedea răsăritul, trebuie să treci peste noapte.
Femeia perfectă e plictisitoare, iar bărbatul perfect nu există.
Atunci când te întorci la o iubire mai veche, e ca și atunci când citești o carte din nou și din nou - sfârșitul nu se schimbă niciodată
Înveţi din greşeli, de ce să te temi? Mai bine crezi în duşmani decât în prieteni!
Când te ridici - prietenii află cine esti. Când cazi - tu afli cine îţi sunt prietenii.
Nu impune reguli unei femei! Ea nu le va accepta! Invata sa o iubesti asa cum este ea, cu defecte si lucruri bune!
Incerc sa ascund calvarul numit depresie si zambesc fals doar pentru o buna impresie.

Pentru că ea are puterea să zâmbească când vrea, nu când trebuie!

Bărbatul este puternic prin raţiune,femeia invincibilă prin lacrimi,raţiunea convinge, lacrimile înmoaie!
Nu simţeam că durerea s-ar fi diminuat cu timpul, ci că devenisem suficient de puternică să o pot suporta. ♥

Vrei să eviţi o dezamăgire? Foloseşte mai întâi capul şi apoi inima.
Un copil la intrebare, ce inseamna a ierta, a dat un raspuns minunat: "Este parfumul, care il daruieste o floare atunci, cand este strivita".
O fetiţă cu un zâmbet fals pe buze, un suflet rănit cu o inimă îngheţată din pricina regretelor şi suferinţelor,
un înger care cu prima ocazie i`au tăiat aripile şi l`au transformat în demon.
Cu inima mea chiar nu e de joacă, o să mă joc şi eu cu a ta; nu ştiu dac-o să-ţi placă!
Ca o piesă de teatru, așa este viața: nu contează cât de mult a ținut, ci cât de frumos s-a desfășurat.
Îmi pare rău că mă etichetaţi după o impresie,dacă aţi şti cum sunt într-adevăr, aţi intra în depresie!
Chiar dacă în spatele unui vis se poate ascunde un coşmar…nu uita să crezi în tine şi toate problemele încet dispar.
Momentele frumoase nu le simţi atunci când le trăieşti,dar le regreţi atunci când ţi le aminteşti.
Viata nu ne invata sa fim puternici,ea ne obliga! happy
Am ajuns la concluzia că unii oameni se bagă în viaţa noastră doar din simplu motiv că e mult mai interesantă decât a lor!
Unde-mi sunt sentimentele?straight face
Mai ai tupeul sa intrebi?
"Rareori ne gândim la ceea ce avem, dar mereu la ceea ce ne lipseşte."
De fiecare data cand te simti pierdut, singur, confuz...fa ceea ce iti spune inima. Pentru ca viata e ca un tren care nu stii unde va ajunge; canta, danseaza, zambeste si traieste intens, fiecare zi din viata ta inainte ca trenul sa ajunga la destinatie.
Învaţă să nu mai lupţi pentru cineva care nu-ţi mai dă motive să o faci.

Daca un lucru este cu adevarat important pentru tine,vei gasi o cale.Daca nu,vei gasi o scuza.
Viata iti da dreptul la alegere. Dar ceea ce vei alege, tine doar de decizia ta ♥
Le spui prietenilor tai : "Uite-o cum rade." Iar ei iti spun : " La cate i-ai facut, e clar ca nici nu te aude "happy
Preţuieşte-i pe cei care nu pot trăi fără tine, nu alerga după cei care sunt fericiţi în lipsa ta.
Toată lumea are dreptul la o părere, dar vezi tu? a ta e idioată.
Viaţa m-a învăţat că cele mai grave răni,sunt cele care nu sângerează.

Nu se numeşte bărbat cel care loveşte o femeie,ci.cel care ar lovi pe oricine pentru a o apăra!

'Nu poti sa inveti ceva pe cineva. Poti doar sa il ajuti sa gaseasca raspunsuri in el insusi."
Oamenii sunt precum muzica. Unii spun adevarul in timp ce altii nu fac decat zgomot.
Nu zice nimeni sa nu te lasi influentat de sentimente,doar invata sa le "administrezi"cu grija. Poate iubirea nu este oarba,dar este extrem de naiva...
E putin ciudat ca luptam pentru persoanele nepotrivite si le neglijam pe cele care ne merita atentia, de fapt.
Toata admiratia pentru persoanele simple, deschise care spun exact ce vor sa spuna.

Imi plac fotografiile.ele nu se schimba cu trecerea timpului, chiar daca persoanele din ele o fachappy
a plecat din lumea asta si cred ca a luat si inima mea chiar daca a ramas doar pentru a indeplini doar functia de pompare a sangelui.
Poate nu plâng. dar mă doare! Poate nu spun. dar simt! Poate nu arăt. dar îmi pasă!

De multe ori cand spun ca nu pot sa dorm inseamna ca mai vreau sa vb un pic q tine
Prietenia se naste in clipa in care o persoana ii spune alteia: "Ce, si tu? Credeam ca eu sunt singurul" – C. S. Lewis

Trebuie să-mi pese mai mult de mine. Câteodată să faci rău, aduce bine.
Tu ai învaţat-o că nimic nu se uită, că nu totul se iartă.

Spune-mi când te doare şi o să te anunţ când o să-mi pese!

Cu nimic mai specială, cu nimic mai deosebită. Doar diferită!

Mereu simţim nevoia de a avea pe cineva care atunci când îi spunem că suntem OK ne ia în braţe şi ne spune: " Nu, nu eşti. "

Şi timpul trece, mintea uită, inima ţine minte!

Tocurile au fost făcute pentru ca femeia să calce lumea in picioare, într-un mod elegant.
Fericirea nu înseamnă să ai ceea ce-ți dorești, ci să dorești ceea ce ai!
Aș prefera să îngheț afară în brațele tale; decât să mă încălzesc în brațele altcuiva.
Și credeam că o să treacă repede iubirea ce ți-o port. dar realizez că încă mi-e dor de băiatul meu cel vagabond...
Da, e cu ea. și? Nu mă mai doare. e mai bine așa. sper să le fie bine în continuare.
si-acum ma confrunt cu abisul in care` am cazut si vreau sa te intreb : Cate suflete te`au urmat si s`au pierdut?
Dear...hainele si bijuteriile mi le cumpar singura. de la tine vreau doar respect happy
Toata judecata unui barbat..nu valoreaza cat zambetul unei femei!
Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri.winking
Îmi doresc lucruri,care într-un final,ştiu că mă vor distruge.happy
Şi aştept să te întorci tu la mine,vreau să văd dacă laşi orgoliul de bărbat din tine.
Ma inveti sa trec peste rele,esti cel mai frumos refren al inimii mele. ♥
La un moment dat,viata intreaba moartea:"de ce lumea ma iubeste iar pe tine te uraste? La care ea raspunde:"pentru ca tu esti o minciuna frumoasa,in timp ce eu sunt un adevar dureros."
De foarte multe ori,ne cautam unul pe altul, si cand in sfarsit ne gasim(ne regasim), ne este teama sa ne asumam un risc.
Poate e mai bine sa fii acum tanar si penibil decat mai tarziu batran si plin de regrete.
Cele mai grele momente sunt acelea in care trebuie sa spui primul:'buna'si ultimul'adio.'.
Daca nu imi intelegi tacerea, de ce as mai folosi cuvinte?
Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!
Si te doare când vezi ca nu-mi pasa
Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.
♥Acum cauti melodii sa-ti aminteasca de noi.

♥" Tu? Miee?! N-ai ce sa-mi dai. De unde dracu inima? Ca n-aii!
Copilaria este paradisul in care nu cunoastem tristetea sau durerea... odata ce copilaria pleaca ramanem fara paradisul nostru!

1 răspuns:
| Glamglamorous a răspuns:

Gandul: vulcanul semantic al conditiei umanewinking Funda?