| maddy0212 a întrebat:

As vrea si eu o lista cu anime-uri tip romance sau comedy care sa fie interesante. M-am uitat deja la Lovely Complex, Full Mettal Pannic! Fumofu si Vampire Knight, insa as dori sa ma mai uit la mai multe anime-uri romantice.

13 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Kaichou wa maid sama (e chiar cute)
Zero no Tsukaima (este f frumos si e si romance si comedy in acelasi timp)
Rosario Vampire
Naruto
Bleach
death Note
Rozen Maiden
Fruits Basket
Tokio Mew Mew
Mew Mew power

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Intra pe http://www.animefreak.tv/browse si selecteaza ce categorie de animeuri vrei si ai acolo o lista intreaga.

| Ixchel a răspuns:

Gravitation
Blood +
Nana
Bleach
Kaleido Star
Spirala

Edit: Iti recomand si Vampire Knight Guilty

| maddy0212 explică:

Mda, m-am uitat si la Gravitation acum cateva saptamani, de asemenea si la Vampire Knight Guilty si Kaleido Star. As vrea insa mai multebig grin.

| Nicolen a răspuns:

Death Note

Rozen Maiden

Fruits Basket

Tokio Mew Mew

NANA

Full metal alchimist

Kaleido Star

Blood +

Vampire Knight

final fantasty(cel mai tare crede.ma)

Inuyasha(sau cum se scrie)

Romeo si julieta e de la 8:30 in fiecare seara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tokyo mew mew

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kilari

| ankiiiiiiiiii a răspuns:

Kaichow wa maid sama.

| ankiiiiiiiiii a răspuns:

Intra pe www.myanimelist.net si dai acolo la romance

| Angelica_Andreea_1996 a răspuns:

Eu ţi -aş recomanda:
-Noragami
-Kaichou wa maid-sama
-Kamisama Hajimemashita
-Uta no prince sama
-Inuyasha
Nu a trecut mult de când le-am văzut, sunt foarte bune şi îţi mai recomand NARUTO credemă, la început nici eu nu voiam să îl văd, credeam că o să aibă numai acţiune, dar mi-a trebuit doar un episod ca să îmu dovedesc contrariul, are tot ce vrei.

| Angelica_Andreea_1996 a răspuns:

Eu ţi -aş recomanda:
-Noragami
-Kaichou wa maid-sama
-Kamisama Hajimemashita
-Uta no prince sama
-Inuyasha
Nu a trecut mult de când le-am văzut, sunt foarte bune şi îţi mai recomand NARUTO credemă, la început nici eu nu voiam să îl văd, credeam că o să aibă numai acţiune, dar mi-a trebuit doar un episod ca să îmi dovedesc contrariul, are tot ce vrei.

| AlLeXa_5771 a răspuns:

Poti sa te uiti si la Gakuen Alice Academy, Kamikaze Kaitou Janne, Princess Tutu, Kamichama Karin, S. A Special A si Kaichou wa Maid Sama. Eo m`am uitat la elee si sunt zuuperwinking

| Krudu_Inga_1997 a răspuns:

In primul rind ti-as recomanda :
romeo x julieta
Sword art oline (este foarte foarte interesant e din 2013)