| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a întrebat:

Buna as vrea si eu sa-mi spuneti profilurile pentru liceu straight face
sa stiu din ce aleg ::*
mersi mult dau funda :X

5 răspunsuri:
| RoRoxana a răspuns:

Hey:*
Si eu sunt clasa a8a si trebuie sa aleg profilul... e cam greu... uite cateva profiluri:

1.Mate-info
2.Mate-info engleza
3.Stiinte ale naturii
4.Stiinte sociale
5.Comert
6.Economic
7.Filologie(simplu)
8.Filologie(intensiv)

Acum depinde si de liceu.De exemplu la liceul industrial aproape toate profilurile sunt despre mecanica.Depinde de liceul ales de tine. Oricum la sfarsitul clasei sau prin semestrul al 2-lea diriginta trebuie sa va aduca o carticica adica un pliant cu toate liceele si profilurile din zona si in dreptul fiecarui profil media cu care se intra(din cate am auzit si eu).
Sper ca te-am ajutat:*
Te pup:*

| N3rvos a răspuns:

1. mate-info ( romana)
2. mate-info engleza intensiv
3. mate-info info intensiv
4. mate-info bilingv engleza
5.stiinte ale naturii
6. stiinte sociale
7. servicii ( economic)
8. filologie ( romana)
9. filologie -spaniola
10. tehnic...

| OglindaOarba a răspuns:

Pey
REAL: Mate-info
Stiintele naturii

UMAN:Filologie
Stiintele sociale

Acum depinde si de liceuwinking

Răspuns utilizator avertizat