| MaraMarutza a întrebat:

spuneti-mi va rog profilurile(profilele nu stiu cum e corect) care sunt la liceu ce materii sunt necesare si la ce facultati pot sa merg mai departe cu ele si ce meserii pot sa fac multumesc anticipat apropo orice fara fizica big grin mersi

Răspuns Câştigător
| VicTeodor a răspuns:

1.Filologie(bilingv).daca mergi la bilingv normal ca faci 5 ore pe saptamana din limba respectiva si 3 ore de istorie.
2.Stiinte sociale.aici se face multa istorie, psihologie si logica.
3.Real.Mate-info(intensiv engleza, franceza sau germana)
Bio-chimie
Mate-fizica
Sau licee specializate in arhitectura/design, muzica sau sport.