| Mada_4257 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu, daca se poate, se inseamna daca mama mea m'a visat insarcinata? Sunt foarte speriata.Astept raspuns.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DeeVee a răspuns:

Depinde de felul in care privesti lucrurile :de a avea un copil, teama, panica, libertate limitata, pierderea independentei sau, dimpotriva, asteptare, asumarea de bunavoie a responsabilitatilor, spirit ocrotitor, dorinta de a fi util... Spui ca mama ta a visat asta.Subconstientul ei a actionat astfel datorita ingrijorarilor sale, ii este frica sa nu ti se intample ceva. De astfel poate fi si un advertisment pe care o mama il poate avea in legatura cu copilul ei... Ai grija!

Baby.ShiNe

3 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

A fost doar un vis. inseamna o greutate, ai sau vei avea o problema, dar vei trece cu bine peste eawinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

"1. Gravida
(ca tu esti gravida) depinde de felul cum privesti posibilitatea de a avea un copil: teama, panica, libertate limitata, pierderea independentei sau, dimpotriva, asteptare, asumarea de bunavoie a responsabilitatilor, spirit ocrotitor, dorinta de a fi util
- (o alta femeie) idei, responsabilitati, imaginatie, inspiratie, mari resurse pentru a ajunge la rezultate favorabile, creativitate."
sau din alt dictionar de vise :
"GRAVIDA: tu esti gravida – instinct matern, mesaj, sentiment de vinovatie legat de o partida de sex neprotejat; altcineva e gravida – invidie, lucruri necunoscute despre cealalta persoana, necesitatea de a fi mai altruist, intr-ajutorare."

| cristime a răspuns:

Ca intr-o zi cu soare o sa fii insarcinata laughing. Nu inseamna nimic.