| matemetica a întrebat:

Hey vi de pare ciudat dar am visat ca mama mea era insarcinata si a nascut un caine... Apoi m am trezit brusc si am adormit visand cai tongue...ciudat nu? As vrea sa stiu in mare parte ce inseamna

11 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Nu inseamna nimic, dormi in continuare linistit.

| Inferno a răspuns:

Eu am visat ca ma transform intr-o creatura ciudata si ca imi cresc aripioare ca la sirena pe maini si cand am fost la doctor sa vad ce e.
Surpriza! Si doctorul era la fel ca mine.
Oare ca sa insemne?
Stiu eu.
Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ca nu a trebuit sa te trezesti ca latra cainele laughing))))))))))))))))))))

| matemetica explică (pentru anonim_4396):

Mai da cea mai amuzanta parte e ca eu ma purtam normal...laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru matemetica):

laughing)

| matemetica explică (pentru anonim_4396):

Ca si cum ar fi fost omlaughinglaughing...e jale cu visele astea //... uneori am senzatia ca am mai /vazut/ unele lucruri ..si stiam ce se intamplalaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru matemetica):

Iti zic eu, renunta la cola laughing

| Hevnoraak a răspuns:

Plăsmuiri ale subconștientului.

| UnicornFlavored a răspuns:

Eu am visat ca mama lucra intr.un loc ceva cu calculatoare(mama e casnica in realitate) si eu vroiam clatite asa ca m.am dus la ea la servici sa ii cer si seful ei care a aparut de prin pereti, a concediat.o.
Morala: Visele sunt proiectii ale mintii noastre. Nu poti stii niciodata ce se poate afla in cele mai ascunse coltisoare ale mintii umane... asta sau nu te du la mama la servici ca sa ii ceri sa.ti faca clatite ca o sa fie concediata si o sa nasca un caine si cai o sa zboare pe pereti. tonguelaughinghappy

| CoCa8coLa a răspuns:

Dacă visezi o femeie gravidă însemnă idei, responsabilități, imaginație, inspirație, mari resurse pentru a ajunge la rezultate favorabile, creativitate, obsesii sexuale, dorință de căsătorie.
Calul in vis reprezinta placere, semn bun.
- Daca visezi cal alb - noroc, veste buna, veselie reusita, placere, dragoste, mostenire, esti iubit de oamenii din jur.
-Cal alb visat de fete - casatorie inseamna.
- Daca in vis calariti - desfranare.
- Vezi cal alergand - petrecere cu castig, dorintele tale se vor indeplini.
- Cal alergand pe camp - veste buna, realizarea dorintelor.
- Daca in vis vinzi cuiva un cal - calatorie inseamna.
- Daca in vis lovesti calul cu un bici - bogatie, vei fi bogat.
- Cal breaz - bogatie.
- Calare galopand - merge la vanatoare.
- Calare prin padure - agravarea bolii.
- Daca ai cazut de pe cal - pierderi vei suferi.
- Calarind - independenta, izbanda apropiata, desfranare.
- Caruta trasa de cai - enigma ce trebuie clarificata.
- Daca ai cazut la curse de pe cal - esec in afaceri.
- Cal cu coada foarte lunga - ajutor de la prieteni.
- De ai cumparand un cal - cearta in casa.
- Cal cu sa - oaspeti - cu sa frumoasa - veti faceti cunostinta cu o persoana de seama.
- De vezi un cal fugind - succese apropiate - galopand - pe neasteptate vei dobandi castigand.
- Cal gras - bucurie.
- Cal gri - obstacole, intalnire neplacuta.
- Herghelie de cai - placere mare - in grajd - prosperitate.
- Cal iute in buestru - drum cu castig.
- Incalecand pe calul tau - nevasta ta te insala.
- Incalecand pe un cal strain - te vei bucura de nevasta altuia.
- Incalecand fara sa - datorii.
- Cal in buestru - drum cu castig.
- Cal / Cai in crescatorie - stare buna - in grajd - afaceri incurcate - inhamat - izbanda.
- Daca esti lovit de un cal - bogatie.
- De vezi un cal mort - nefericire, pierderea unui prieten sau a unei rude.
- Cal mort de tanar - unele castiguri, calatorie la tara.
- Cal murg - calatorie cu castig, - murg calarind - calatorie fericita.
- Cal nechezand - vei lua nevasta urata.
- Cal negru - sotie bogata, frumoasa si virtuoasa.
- Daca calaresti un cal negru - intalnire neplacuta, dificultate, incertitudini.
- Vezi negru si tanar - necaz urmat de bine.
- Cal negru schiopatand - intristare, durere, doliu.
- Oprind un cal - munca obositoare.
- De vezi cai pascand - fericire in casatorie, viata fara griji.
- Cai pascand in gradina altuia - suparare mare pentru o paguba neansemnata.
- Potcovind un cal - boala.
- Pregatirea pentru calarie a unui cal - succes, prosperitate.
- Cal purand ham - vei clarifica situatia in familie.
- Cal rau - paguba.
- Cal rosu calarind - casatorie fericita.
- Cal sarind - castig mare cu primejdie.
- Cal singur - intalnire cu un dusman.
- Cal slab - dezonoare, veste rea, piedici la inaintare.
- Cal sur - calatorie apropiata - sur incalecand - paguba, calatorie nereusita.
- Cal schiopatand - incurcaturi in afaceri, viata tulburata.
- Un cal ce te arunca din sa - planurile fericite pot sa mearga prost.
- Vezi cal tragand la trasura - trai bun, intelegere in familie, viata imbelsugata.
- Cal tesalat - intalnire pentru casatorie.
- Cal vanat - veste despre o paguba.
- Daca vindem un - pierdere de bunuri sau de prieteni.

| ombladon93 a răspuns:

Scrie pe google "cartea de vise" si vei afla acolo. sper.bft