| alice_2941 a întrebat:

Buna
aseara m-am intalnit cu un baiat
el demult ma placea si eu pe el
si ne-am sarutat am vorbit.
astazi nu a vorbit deloc cu mine
si am pus pe cineva sa intrebe daca sta cu mine si el a zis ca nu.
ce sa mai inteleg?
ca ma place?
sau ce?
deci aseara ma lua in brate vorbea frumos cu mine
ma privea foarte frumos
si el m-a sarutat primul nu eu
deci ce ziceti?
ma place?
de ce nu a vorbit cu mine?
mersi!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate ca i-a fost rusine sa zica acelui baiat sau fata pe cine ai pus tu sa intrebe ca e cu tine poate s-a gandit ca daca zice cine stie care ar putea fi urmarile asa ca a preferat sa zica ca nu si eu cred ca te place daca ai zis ca te-a sarutat si ca te-a luat in bratehappy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un sarut apare intr-o relatie deja formata, de cateva saptamani, in care partenerii sunt legati prin simpatie si un pic de intimitate. Sunt baieti care nu dau multa importanta sarutului si incearca sa sarute fete fata de care nu au nici un sentiment, din distractie. De aici exista doua variante: fata nu da nici ea nici o importanta sarutului si il accepta desi nu are o relatie cu baiatul respectiv 9e doar o distractie de moment pentru amandoi si nu are absolut nici o semnificatie) sau fata vrea ca sarutul sa aiba importanta si atunci nu accepta sa se sarute cu oricine (amana sarutul macar cateva saptamani, timp in care cei doi parteneri se cunosc, discuta, etc). Tu te-ai incadrat perfect in prima categorie, nu poti avea acum pretentia sa treci in a doua categorie. baiatul a incercat, tu ai acceptat, v-ati distrat, e timpul pentru amandoi sa treceti mai departe si sa gasiti alte distractii. Cred ca el nu intelege de ce te cramponezi de el si de ce ar trebui sa mai discutati, de vreme ce momentul s-a consumat si nici unul nu a pus problema unei relatii.

| Floreenofficial a răspuns:

Te place. Poate nu a vorbit cu tine fiindca ati vorbit aseara, adica iti mai da si el pace nu vrea sa insiste.Bafta! :*

| Shagun a răspuns:

Te iubeste mah oh go on laughing
Daca e cum spui tu, ca te place... nu a vrut sa ii spuna acelui cineva sau pur si simplu nici el nu stie daca sta cu tine. Probabil ca nu ati vorbit de asta si nu e "oficial" si a preferat un raspuns de "nu".
Daca nu e cum spui tu... atunci a vrut doar o aventura.
pa pa :*

| Shagun a răspuns:

Asa direct? straight face
Nici eu nu ti-as fi propus... e prea devreme x_X

| StaceyG a răspuns:

Te place. Poate nu a vorbit cu tine fiindca ati vorbit aseara, adica iti mai da si el pace nu vrea sa insiste.Si chestia aceia cu fata poate i-a zis nu deoarece nu stie daca si tu il placi cu adevarat, si vrea sa fie sigur pe el inainte de a spune ceva cuiva, dar cel mai bine ar fi sa il intrebi u daca te place sau sa mai astepti cateva zile nu te grabi sa fii impreuna cu el, incearca sa il cunosti inainte.BAFTA!

| alice_2941 explică:

Daca tot ne'am intalnit
de ce nu mi-a zis sa fiu prietena lui?