| fetitzamikshidulcik a întrebat:

Asta nu e chiar o intrebare, dar mi s-a intamplat ceva care m'a socat si ma gandeam sa va cer parereahappy
Deci, am luat ieri un taxi ca sa merg pana la mall. Toate bune si taximetristul imi zice ca trebuie sa mai ia o fata de 15 ani(pe care o cunostea) sa o duca si pe ea la mall. Il si cunosteam pe taximetrist, deci nu am avut nimic impotriva. Am ajuns in fata blocului si am vazut 2 fete(c*rve, ca sa fiu mai exacta) care au urcat langa mine in masina. Eu am ramas socata, mai ales de cum arata fata de 15 ani: buzele da'te cu un tub de gloss roz si cu mult creion contur, le avea asa groase incat parea ca le are pana la nas. Ochii erau machiati ft ft puternic cu negru cam pe jumate de fata, genele da'te cu asa mult rimel ca aveam impresia ca o sa ii pice. Fata o avea ca un pateu din cauza tonelor de fond de ten.Hainele erau un fel de camasa roz care venea pana sub sani, niste pantaloni ft skinny care lasau la vedere jumatate de cur si chilotii tanga roz.In rest, avea parul murdar si era neingrijita si vorbea la telefon cu "clienti"straight face Cea de 20 si ceva de ani arata cam la fel, cu exceptia hainelor care erau pantaloni scurti cu top(cu curu' si sanii la vedere, evident). Am stat cu ele in masina in jur de 25-30 de minute(am ocolit mult prin oras ca s'o lase pe aia de 15 cu clientii, adica niste barbati intre 25 si 30 de ani) iar pe cealalta pe o straduta. Cat am stat cu ele in masina ele incercau sa intre in vorba cu mine, am facut cunostinta. M'au intrebat daca am fost vreodata pe traseu, eu ma uitam tot timpulraised eyebrows si evitam sa raspund, spuneam doar da sau nu sau uneori ignorau.Aia de 15 ani(varsta mea) mi-a spus ca ar trebui si eu sa fac ca ea, ca asa se fac banii si sa ma machiez. Oricum, cred ca nu e necesar sa spun ca aratau ca niste animale fetele alea. In rest imi dadeau sfaturi despre f***t, mi'au cerut pana si numarul de tel si eu le'am spus ca cica nu am, chiar daca am vorbit la el. Aia de 20 si cea de ani isi intindea picioarele in poala taximetristului cand acesta conducea(aproape am facut accident din cauza astalaughing) si injura oamenii de pe strada fara niciun motiv.
Deci, vreau sa va intreb ce parere aveti despre asta, pe mine m'a socatstraight face Mai ales fata de 15 ani, care e cu doar cateva luni mai mare decat mine, eu sunt virgina si ea se f**e cu tot targulstraight face
P. S.: Scuze ca m-am lungit atata, dar eu chiar m-am simtit ft ciudat sa stau cu 2 c*rve in taxi.

5 răspunsuri:
| spyceygirl a răspuns:

In primul rand sa nu mai accepti niciodata sa mai fii cu altcineva in taxiu in afara de o prietena/prieten/ruda si asta pentru ca logic ar fi sa impartiti suma in 2/3 sau cate sunteti-in cazul in care nu il da pe unu banii afara din casa si se ofera sa plateasca el traseulhappylaughing, in al 2-lea rand ia spune-mi:toate ati platit suma de 3 ori? adica de ex a costat 10 lei si taximetristu ala s-a ales cu 30 lei?laughingar fi culmea culmilor, asta da castig pe taximetristhappydaca s-a ales cu o suma tripla cu un singur traseu e clarca te-a fraierit(scuze ca-ti zic asa). dar tine minte cel mai bine primul lucru pe care ti l-am scrishappy
ahaaa, si inca cate fete nu-s ca astea, cu miile, da ce sa faci.inerci sa nu le bagi in seama, sa nu le dai date despre tine, sa nu le arati ca te intereseaza oferte si mai ales sa nu te lasi INFLUENTATA.
aaa si asa ca sa ai tu constiinta iompacata, daca poti, ofera-le un sfat, doua, spune-le ca nu e frumos ceea ce fac, ca se injosesc, incearca sa le convingi ca nu e asa...happynu stiu ce sa mai zichappy
aa, si inca ceva, chiar daca tu cunosti taximetristul tot nu accepta sa mai iei pe altcineva cu tine, ce.** doar ii platesti, la socoteala nu te scade ca "va cunoasteti" da la umplutu' lui buzunaru' dintr'o lovitura megre... of of of./

bafta!

| NoMusicNoLife a răspuns:

Uau! ciudata experienta! sa nu faci niciodata ca ele!

bafta in viata!

| mon@29 a răspuns:

Pfff... fete fara parinti

| Lola_6438 a răspuns:

Trebuia sa cobori din taxi imediat. Asa ceva nu se face, ai mai si platit?! Trebuia anuntata politia.straight faceFetele alea cred ca nu au minte; am si eu 15 ani, si sincera sa fiu aproape nici pe obraz nu pup unii baietii, apoi... x_x Ma gandesc si eu, chiar nu are parinti fata aia, totusi e minora. thinking
intr-un cuvant, Romania. call meu doar "fete" de la noi se duc in strainatate si fac asemenea lucruri. Rusine.straight face

| crisa_1520 a răspuns:

In primul rand trebuie sa rupi legatura cu acel taximetrist. si evita sa mai fii de acord cu acest gen de cursa dubla, ai grija. iar parerea este PACAT DE VIATA PE CARE AU PRIMITO DEGEABA.