| Tataru_Ionut_2001 a întrebat:

Astăzi am mers cu taxiul pana acasă și taximetristul nu a avut sa îmi dea rest asa ca i-am zis ca ma duc sa schimb la magazinul de alături, nu avea vânzătoarea sa schimbe asa ca ma duc imediat la alt magazin care era în apropiere... Și când ies din magazin nu îl mai vad pe taximetrist și cursa nu o plătisem, am așteptat 5 minute și tot nu l-am văzut prin preajma asa ca ma decid sa plec acasă, fără cursa plătită. Întrebarea e, as putea păți ceva din pct de vedere legal sau poate taximetristul a plecat și nu l-a mai interesat sa ii dau banii?

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Aha, ala voia sa ii lasi un ciubuc, si s-a enervat ca tu vrei sa ii dai fix.

| Tataru_Ionut_2001 explică (pentru Wr3nch):

Aveam bancnotă de 100 de lei și cursa costa 20 de lei laughing

| Wr3nch a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Sincer nu am patit sa merg si sa nu aiba rest, si am platit cu sutar de mai multe ori. Da no, castigul tau.