| Andrei0273 a întrebat:

Buna, astăzi la școala un coleg m-a tras de ureche fără motiv (sunt in clasa a 8a )și poate era din joaca dar eu i-am zis ca dacă vrea sa facă sa facă la altcineva și la mama lui de vrea și el a venit și mi-a dat un pumn in fața. E nu am dat înapoi și s-a dus un coleg după diriginte care a zis ca se nu se mai întâmple și ca sa o lăsam așa.
Dar mama colegului a zis ca vrea sa mergem la direcțiune și ca merge la poliție deoarece nu îl las in pace (ne mai tachinam unul pe altul) dar nu ne băteam și eu chiar dacă nu am dat înapoi nu înțeleg de ce mama colegului vrea sa facă toate astea. As vrea un răspuns la întâmplare! Multumesc

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, daca va mai tachinati si cu bataie, atunci esti la fel de vinovat ca si celalalt.
Cheama-ti si tu mama la scoala, ca amandoua mamele sa afle ce faceti voi acolo, iar acasa sa va aplice o pedeapsa serioasa, ca la scoala sa mergeti doar sa invatati, nu sa va bateti sau tachinati prosteste.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mama colegului se teme sa nu fie copilul ei lovit. Daca propria ta mama ar sti ca ai primit un pumn in fata, cu siguranta s-ar activa si ea.Nu prea inteleg ce tachinare e asta.Totusi sunteti destul de mari....tras de urechi de cap, de maini, de picioare sunt forme de interactiune la gradinita.

| Hyperion7 a răspuns:

Cel mai bine eviți un conflict decat sa ajungi aici.
Cel mai probabil te-a amenințat doar pentru a te potoli.

| RareshStapanulRaspunsurilor a răspuns:

Salut! Am raspunsul la intamlares ta! Dar inainte multumestei bunului Dumnezeu ca ai o mama ai parinti ai un acoperis ai o masa calda ai un loc unde sa dormi! Asa revenind la intamplarea ta
Cand eram mai mic si primeam bully din cauza numelui meu(puțălescu)
Toti colegii si profesorii radeau cand auzeau acest nume si asta ma deranja
8 ani de zile am suferit in liniste nimeni nu ma intelegea consiluil scolii a spus ca nu este cazul de suparare dupa ceva timp
Nu am mai acceptat bully ul si dupa m-am spanzurat...
Aceasta este povestea fratelui meu Andrei(15 ani)
Bullying ul nu trebuie acceptat mai bine esti pedepsit de catre director pentru ca ai lovit un coleg decat sa te pedepseasca Dumnezeu acolo sus pentru ca ai distrus ce ti a dat acesta! Cu asta am incheiat, incearca sa rezolvi cu violenta decat cu moartea. BUNA SEARA