| anonim_4396 a întrebat:

Astazi m-am certat urat cu bunica mea ..mama..ma rog familia mea nu ma apreziaca pentru ceea ce fac, nu sunt langa mine atunci cand am nevoie de ajutor.Parintilor nici macar nu le pasa daca am ce manca sau daca ma simt bine.Pe scurt nu ii intereseaza.Si cum ziceam am sunat-o pe mama care era la munca sa o intreb daca pot sa imi iau ceva[chiar aveam nevoie de acel lucru] si a inceput sa tipe..Ca are treaba[cum face de obicei] Tatal meu e la tara..si nici macar un telefon nu mi-a dat sa vada ce fac. Bunica mea e bolnava merge in cadru si o ajut cat pot la treburi...si astazi plangeam si m-a pus sa fac ceva si a inceput sa tipe la mine ca fac treaba cu nervi si ma rog.Am vrut sa plec de acasa dar m-a vazut si a inceput sa planga si ..Acum numai suport mi-e rau tare..plang..am luat 6 antibiotice fiindca vreau sa imi fac rau..nustiu daca ma mai pot astepta la ceva bun. Bunica mea a vorbit cu unchiul meu la telefon i-a zis ca nu o ajut si ca am refuzato cand m-a rugat ceva.[ea a inteles cu totul altceva i-am zis "De ce nu o rogi si pe mama sa te ajute.Ti-e frica sa nu te certi cu ea?"]si unchiul meu a zisca am aere in cap si ca imi crapa capul..Nustiu ce a mai fac m-am saturat de tot.Ce as putea face in aceasta situatie? Multumesc ca mi-ati citit "povestea".

1 răspuns:
| Ganduricolorate a răspuns:

Ma rog am uitat sa mentionez ca astazi nu am mancat niic decat cativa biscuiti si o inghetata [astea dimineata]si antibioticele le-am luat pe "stomacu gol".