| aleahimk a întrebat:

Ati fost vreodata in situatia in care sa va simtiti singuri/e si sa trebuiasca sa gasiti un mod de a fi fericiti/e ca persoana iubita e fericita? Cum ati reusit asta, ce ati facut?

Răspuns Câştigător
| blueheart a răspuns:

Am pus mai presus fericirea celui iubit decat a mea. Am inteles ca sunt o piedica in realizarea planurilor lui si am decis sa spun o minciuna pentru a renunta mai usor la mine si a-l ajuta sa fie implicat in planurile lui de viitor. Nu m-am gandit ca voi fi nefericita atata timp cat el va gasi ceea ce isi doreste. Fara mine ii va fi mai usor sa gaseasca ceea ce cauta de mult timp. Eu am fost doar o intamplare in viata lui. Daca nu a inteles ceea ce am facut acum si ma uraste va intelege mai tarziu si imi va multumi in gand.
Cand iubesti cu adevarat fericirea ta de fapt e fericirea celui iubit si orice sacrificiu pe care il faci va fi rasplatit mai tarziu.

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi daca persoana iubita este fericita, cred ca are o vina mare ca nu stie sau nu este in stare sa te faca si pe tine fericita, atunci este obligatoriu sa fie alaturi de tine si la bine si la rau! DAca Nu poate face asta, cauta alta persoana care srie sa te scoata din aceasta stare! Bafta multa!

| Dariusuu a răspuns:

Am părăsit-o ca să fie fericită, i-am dat șansa să fie fericită cu adevărat.

| LastMimzy a răspuns:

Daca il/o iubesti si nu e fericit/a cu tine, lasa-l sa plece, va aprecia astahappy