| asz a întrebat:

ati incercat vreodata sa fugiti de acasa? si ce ati patit cand v-ati intors?

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pe la 3 ani parcathinking
Am fugit la vecina si mama nu stia de unde sa ma ia.De atunci n-am mai fugit niciodata pentru ca am ajuns sa ma simt legata de casa.Normal ca nu am patit nimic, nici macar nu am luat bataitatongue

| nobody_9468 a răspuns:

Am vrut de mai multe ori, chiar si in seara astahee hee.
Dar pana la urma.de ce sa fug? Problemele ma vor urmari pana si in mormantwinking.

Bafta.

| freehugs a răspuns:

Da, chiar am ajuns la ploiesti(stau in braila). cazusem intr-o depresie si singura modalitate pe care o vedeam eu era sa plec si sa nu se mai stie nimic de mine (foarte stupida), nu gandeam limpede asa ca am luat bani de-acasa si am luat primul tren acela fiind spre ploiesti.am ajuns acolo, m-am plimbat ca o aiurita pana s-a facut noapte. mi-am deschis telefonul (caci il inchisesem), cred ca ma trezisem din acea disperare sa ma ascuns, si am gasit n mesaje si apelurihee hee. important e ca m-am intors pentru ca a venit mama cu masina sa ma ia acasa... dimineata cand m-am trezit eram cert sigura ca fusese un cosmar! evident am fost pedepsita, dar a trecut happy. nu am sa mai fac asta niciodata si nici altceva mai grav, ce va fi va fi.merg cu fruntea sus tot inainte chiar daca mai dau peste greu!

| anonimaa a răspuns:

Hey.
eu nu insa verisoara mea, da.
ea este din bucuresti si a venit pan' in ploiesti cu trenu', cu inca un amic.
la intoarcere a fost cam naspa pentru ca a fost pedepsita da' intr'un final bine ca a ajuns ok acasa.
mi'e sincer mi'ar fi frica caci dupa ar trebui sa suport consecintele. nu ar mai avea ai mei incredere in mine si ar crede ca oricand as putea sa plec de acasa daca ma duc pan' in oras. astfel ar vedea in mine o fata usoara, prea rebela si fara respect.
NU sunt chiar asa...sunt destul de rebela insa nu suficient cat sa ma risc si sa stric relatia cu ai mei. ata cat se poate...depun un minim efort sa e intelegem.
xoxo:

Răspuns utilizator avertizat
| adee_6203 a răspuns:

Nu am incerkat...banuiesk ca nu o sa iasa bine...

| Xonia a răspuns:

Eu am fugit de acasa de la bunica mea, dar nu singura, cu fratemiu mai mic, varamea de aceeashi varsta si varumiu mai mic. Ce am patit cand neam intors? Nimic! nu neam mai intorslaughingne-am dus mai tarziu la o vecina si neam sunat parintii sa vina sa ne ia.Noi cand am fugit n-am luat nimic, papuci, telefoane, bani, nimic
Eram desculti toti 4 si in pantaloni scurti si maieu, mergand pe strada la taralaughingDoamne cand imi amintesc, parca nu eram normalilaughing

| oana_9912 a răspuns:

Buna eu nu am incercat niciodata pentru ca am respect pentru parinti ca m-au crescut cum au putut ei mai bine, dar cunosc pe cineva care a fugit din tara si parintii ei i-au spus ca daca pleaca nu se mai intoarca si ea mi-a zis ca nu se mai intoarce.eu ma gandesc la saracii parinti cum reactioneaza cand le pleaca copii dai seama.in mintea lor probabil considera ca au trait degeaba tot ce au facut a fost in zadar, nasol de tot.