| BilliOnaire a întrebat:

Buna.:*. Azi am fost afara cu o prietena[Anca] si cu niste tipi. si acolo se afla si tipul de care ii place Ancai si nu stiu cum a venit vorba, dar au facut'o p Anca sa se simta prost facand'o grasa si toate felurile asteastraight face si chair atunci cand era tipu ala acolo. Ea e o fata nu grasa, dar nici slaba. si mno nu stiu ce s mai fac. adica eu o ajut s nu ii mai bage in seama. da cu cat face astea mi se pare ca mai mult o doare. ce credeti ca ar trebui s faca? vreau mult s o ajut.]dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| LostInDreams a răspuns:

Buna, angel.Stiu ce simte(Nu chestia cu grasa), insa sa fii jignit chiar si de niste tipi ignorabili doare, te fac sa te simti prost, glumele acestea prostesti dor cel mai tare, cum se zice "rasuceste cutitul in rana". Nu stiu neaparat daca poti sa o ajuti, ma gandesc ca ar putea sa slabeasca, dar daca i-ai spune asta ai jigni-o si tustraight face, mai simplu ar fi sa isi puna in valoare calitatile. Vorbeste cu ea si ajut-o sa isi ia niste haine ool, care sa ii dea pe spate pe totiwinking, sa se aranjeze, sa arate super astfel incat chestia cu "grasa" sa devina neobservata. Ea trebuie sa invete sa fie, sau macar sa para increzatoare in pripriile ei puteri, faptul ca sufera si ca arata ca sufera ii fac pe ceilalti sa creada ca e vulnerabila si sa o faca tinta lorsad. Inafara de aspectul fizic important e si psihicul, caracterul ei.Incearca sa o faci sa inteleaga ca glumele astea nu sunt facute la adresa fizicului ei ci la psihic. Daca era atat de grasa si urata cum o fac ei sa creada, atunci nimeni nu ar mai fi bagat-o in seama. din contra poate ca aspectul ei e super, insa mai trebuie ceva lucru la capitolul incredere.Macar sa nu arate ca sufera, cu timpul baietii se vor plictisi sa o mai tachineze.In legatura cu tipul care ii place ancai, macar pentru el ar trebui sa fie tare, chiar daca el e de treaba, din mila nu o sa asa o relatiesad. Ii doresc mult succes si tie la fel:X.Multa bafta in gasca! Si poate ar trebui sa se apropie si de tipul acela mai multbig grin

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Spune-i să nu ţină cont de anumite vorbe, pentru că aşa sunt persoanele răutăcioase în general. Dacă dânsa simte că ceva nu e ok şi că ar vrea să slăbească să facă asta, dar pentru ea, ca să se simtă ea mai bine nu pentru că i-a zis X că vai ce grasă e. În general oameni când se plictisesc îşi bat joc de o persoană mai slabă la caracter mă refer. Tipi de care spui tu, nu aveau ce face, li s-au terminat subiecte de discuţie. Baftă!

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Pai daca vrei sa nu mai auda chestiile astea de la acei baieti, mai bine nu mai iesiti cu ei, cautati alti prieteni happy

| bOse a răspuns:

In cazul de fata sper ca v-ati dat seama ca nu aveti ce discuta cu persoanele respective nu?

Evitatii

| Meryem027 a răspuns:

Hmm, draga mea... acei tipi sunt niste rautaciosi, evident prost crescuti. Nu vreau sa jignesc, dar asta este adevarul. Pune-o sa se gandeasca bine daca tipul ala o merita, pentru ca, din cate ai povestit tu, s-ar putea sa aiba cam multe defecte.si va suferi mult pe viitor.Bineinteles ca ei nu mai merita bagati in seama, o sa-i fie greu la inceput. insa cu ambitie si sustinere din partea ta, va reusi.happy Succes si nu uita, are balta pesti.Vei gasi pe altcineva.Va pup pe amandoua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Susţine-o şi spune-i să nu mai pună atâta la suflet, căci toate trec, şi nu trebuie să se complice cu astfel de lucruri. Toate trec în viaţa asta, şi niciun lucru nu rămâne nepedepsit. Uite, încearcă să petreci ceva timp cu ea, să o faci să îşi ia gândul de la acest incident. Succes!