| Catta a întrebat:

Buna!happy
Azi am fost la scoala, si cand am venit acasa, pe la 14, am inceput sa ma simt rausad. Ma doare capul, mi-e somn intruna, si am si febra mare...
Ce sa fac?
Ms mult! Funda...

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil o astenie de primăvară sau o anemie ori o răceală/infecție!
Dacă vezi că se întețesc lucrurile mergi la medic.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| YourFriend a răspuns:

Pai poti sa te culci putin... poate dupa ce te trezesti o sa fii mai bine. Daca ai incercat si esti tot asa, eu zic ca e mai bine sa te duci la medicul de familie... stie el sigur ce e de facutwinking

| buterfly a răspuns:

Pai intai spune-le alor tai!big grin.Mama iti va sigur ceva pentru febra(Nurofenul e f bun).Dar oricum du-te la medic cat mai repede doar el iti poate spune sigur de ce te simti rau si iti va da medicamentele care trebuie!winking

| Marynna a răspuns:

Pai ia un Nurofen,Algocalmin, Ibuprofen sau Paracetamol, bea un ceai cat se poate de cald si urca-te in pat.Cand iti mai revii vorbeste cu parintii si poate te duci pana la medicul de familie ca sa iti spuna exact ce tratament iti trebuie, sa vezi daca ai nevoie de antibiotichappy