| GeorgiavonPutzifer a întrebat:

Azi dimineata am primit un sms de la numarul 0767674423 :" PEPSI INCORPORATION A DESEMNAT NR DVS CASTIGATOR AL PREMIULUI DE ~10.000 Є + UN TV PLASMA INFO ~ 0784438925~0214065467~COD (ZL92RO). logic ca nu am crezut, dar de curiozitate am apelat numarul de pe care a fost trimis mesajul!
Mi-a raspuns un tip, care vorbea foarte formal laughing avea "aer" de consultant"), si m-a intrebat cum ma numesc si de unde sunt... I-am spus doar ca ma numesc Georgi, si ca sunt din Brasov. M-a mai intrebat daca am peste 18 ani, la care i-am raspuns ca nu... in fine! A ramas ca o sa ii sun tot pe acelasi numar cand o sa pot vorbi cu mami, sau tati!big grin
Voi ce parere aveti?straight face
( TIN SA PRECIZEZ, NU AM DAT NICIUN FEL DE INFORMATIE DESPRE MINE ( CNP, ETC) ).

Răspuns Câştigător
| OrionM6 a răspuns:

Daca iti cer bani pentru "transferul premiului" spune-le sa-i opreasca din premiu. O sa-ti zica ca nu se poate si asa te vei lamurii ca e vrajeala.

3 răspunsuri:
| DeeaUcideVisse a răspuns:

Pff... astia sunt doar niste fraieri care trimit mesaje ca sa afle cnp'uri si sa isi activeze optiuni pe Orange sau sa le foloseasca la nu stiu ce cnp'urile fraierilor care cad in plasa. oricum daca tu nu ai participat la nicio promotie la pepsi nu aveai cum sa castigi deci...
Oricum nu mai raspunde la numarul acela si daca raspunzi nu da datele personale

| Updew a răspuns:

Buna. Intra pe pagina de Facebook, Pepsi Romania si intreaba-i acolo daca este adevarat, daca intr-adevar ai castigat ceva. Aia este pagina oficiala a Pepsi Roamnia asa ca ei vor sti. Nu te apuca sa dai informatii la necunoscuti.

| LION_9381 a răspuns:

Iti zic eu sa nu dai nimic.m-au sunat si pe mine mi-au zis ca am castigat 5000 de euro si mi-au zis ca merge impozit nu stiu ce 2 % la ei adica 100e pe care sa-i trimit prin cartele a cate 25 euro si dupa voi primi banii pe cardstraight facesa fim seriosi.