| 03052003 a întrebat:

Buna buna tpu.Deci da, imi place de un baiat. Vorbim de aproape o saptamana pe net.Am fost in aceeasi scoala, el acum a plecat la liceu, iar eu am trecut a 8 a ..yupi rolling on the floor)) Eu l-am bagat in seama, cu chiu cu vai si am inceput sa vorbim.Ma gandeam ca o sa vorbesc doar eu, dar se pare ca si el e vorbaret asa cat de cat.El banuieste ca il plac sau e sigur, nu ma deranjeaza ca poate stie rolling on the floor As vrea sa aflu daca ma place si el.Adica el singur a batut apropo ca nu are prietena.Ca ma invata el sa ma dau pe role, voiam sa ma uit la un creepy pasta si i-am zis ca dupa nu mai dorm si m-a invitat la el (in gluma normal pentru ca el doar in timpul scolii vine in orasul meu...)rolling on the floor))) M-a pacalit oarecum ca se duce la intalnire si eu ca proasta ma ofticam apoi dupa cateva ore a revinit si a marturisit ca era decat o prietena apoi zice :"Erai geloasa? * emojiul ala perv* ".Si cam se vedea ca eram rolling on the floor). El cred ca e si putin "fuckboy" de aceea mi-e putin teama sa nu faca misto.Chiar mai devreme nu stiu cum a venit vorba si mi-a zis ca nu are "crush". Mereu nu vrea sa arate ca poate simte ceva, incearca sa vada daca ma poate face geloasa sau imi testeaza anumite reactii, dar daca bat eu un apropo el reuseste cumva sa raspunda dar in acelasi timp sa nu spuna nimic concret.Sa mai zic ca mereu eu dau mesaj prima? rolling on the floor)Ce as putea sa fac ca sa vad daca ma place avand in vedere ca el se ascunde?
Pot sa o dau cumva "mai subtil", subinteles, nu stiu sa vad daca ma place si el sau nu fara sa il intreb direct?

Răspuns Câştigător
| Andeuta a răspuns:

Daca le dai prea multa atentie baietilor acestia se plictisesc repede. Poti afla intr-un mod foarte simplu daca te place si fara sa-i intrebi direct. Ai spus ca mereu ii dai mesaje prima? Ce ar fi sa nu-i mai dai deloc. Daca nici el nu o s-o faca la un moment dat inseamna ca pur si simplu nu te place. Dar daca se hotaraste sa te caute si el inseamna ca sentimentul e reciproc. Good luck:*
p.s: Daca nu o sa-ti dea niciun mesaj te sfatuiesc sa nu-l mai cauti nici tu. Incearca sa gasesti pe cineva care iti ofera toata atentia lui. Funda?:*

2 răspunsuri:
| Alexa1234a a răspuns:

Spune-i, nu te omoară nimeni

| Tudor123123 a răspuns:

E usor -_- il intrebi direct, ce e asa rusinos sa o faci direct?