| blackeyes90 a întrebat:

Prietena mea e geloasa pe mine. Cred asta pentru ca la scoala am luat note mai mari decat ea la niste lucrari f impt. Se poarta f rece cu mine ma priveste de sus. Ba chiar am prins-o cand radea de mine pe la spate. Pt ea conteaza f mult cum te imbraci, eu nu am bani sa ma pot imbraca ca ea dar ma imbrac simplu si elegant. In schimb ea are numai haine de firma desi nu stie sa le combine. Pt mine chiar nu conteaza asta. Nu stiu ce sa fac simt ca are ceva cu mine dar eu nu vreau sa mai fie asa. Poate fi o prietena f buna cand vrea. Dar ar mai fi ceva: are prieten si l-a insealat cu un alt prieten comun al nostru iar el ma cam place si mai iesim din cand in cand. Chiar vrea sa avem o relatie. Ea banuieste ca e ceva intre noi. El s-a distantat de ea si imi spune ca e fericit cand e cu mine. Ea e f geloasa cand il vede ca vb cu alte fete sau cand imi da mie atentie. Nu-l lasa sa fie cu nici o fata. Oare e bine ca ies cu el? O tradez? Ce sa fac cred ca ea banuieste ceva si nu mai vreau sa fie geloasa

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Trateaz-o cu indiferenta, pare o persoana superficiala si egoista.Nu e cazul sa pui suflet acolo unde primesti picioare in fund(imi cer scuze pentru exprimare). Vezi-ti de viata ta si,pe ea, las-o cu gelozia si rautatea ei, nu aveti nimic in comun.Si asteapta-te sa-ti faca mult rau, mai ales daca vei deveni prietena fostului ei prieten. Daca tie iti place de el si lui de tine, nimeni nu se poate amesteca.Inimii nu-i poti da ordine.Toata viata ta vei intalni persoane rele si invidioase.Incepe de acum sa inveti sa le faci fata, nu te lasa calcata in piciore.Mult,mult noroc iti doresc, il meriti.Pa,pa!

1 răspuns:
| Castiel a răspuns:

E cam proasta si idioata "prietena" ta nu crezi?