| anonim_4396 a întrebat:

.Ca sa intelegeti despre ce este vorba trebuie sa cititi asta:
http://www.tpu.ro/......nt-de-1_2/

Eu compun poezii, in special de dragoste.
Am lucrat la poezia de mai jos.As vrea ca luni sa ii o arat(si celelalte le-a vazut) si s-o intreb daca stie despre cine e vorba in poezie(logic ca e despre ea).
Poezia:
Colosala luna de zi intr-un loc magic,
Straluceste in marea sa splendoare,
Acolo sentimentul nostalgic moare,
Si lumineaza totul intr-un mod tragic!

Din ceruri pana la pamant ajung,
Norii albi,mari,nazdravani,
Joaca jocul vechi de mii de ani
Pe cerul de diamant lung!

Sub bolta cereasca albastra,
Se-ntinde o gradina cu flori,
Care o coloreaza cu mii de culori.
Si in mijloc odhineste o mandra glastra!

Mirosul hipnotizator de floare zboara
In gigantica gradina cu flori,
De seara tarziu pana devreme in zori,
Tot timpul pana cand soarele coboara.

Un tei inflorit,intelept si cat un munte,
Imprastie un miros magulitor.
Acesta mai traieste doar cu amor
Si din gesturi sincere marunte!

Sub acel copac imbietor doi tineri stau,
Tinandu-se de mana,uitandu-se in ochi!
Niciunul nu vorbeste,niciunul nu se clinteste!
Isi sorb dragostea in tacere!

Fata ca un inger adus din eden,
Ma priveste cu ochii caprui plini de amor
Si imi fura din suflet arzatorul dor!

Zambind lin,la inima ma incalzeste,
Din somnul adanc fara sentiment ma trezeste!
Parul saten ii cade peste umeri.
Pe toti cu privirea ii vei nedumeri.

Pe cer apara gigantica luna,
Soarele zice tuturor "Noapte buna"!

In pustiul intunecat cei doi au ramas,
Privind cerul o ploaie rece cade,
Peste tot formand mari cascade!

Sub ploaie cei doi se imbratiseaza,
Uita de tot ce-i inconjoara.
Buzele lor se ating si scot segnete.
Amorul lor sincer da viata teiului...

Ce parere aveti, sa fac ce mi-am propus?

8 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Vezi ca sunt fete care s-ar speria de prea mult sentimentalism. Daca esti apropiat de ea si stii cum ar reactiona, merge.

| AabcZ a răspuns:

E foarte frumoasa si reusita poezia mai ales cand o descrii pe ea.
As zice sa i-o dai, 90% si ea te place totusi faptul ca nu vorbiti in afara scolii ma pune pe ganduri in rest totul e ok.
Insa tu o stii cel mai bine happy Bafta!

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns (pentru AabcZ):

Eu nu prea vreau sa vorbim in afara scolii pentru ca iubitul ei e foarte, foarte, foarte, foarte gelos.Ei sunt vecini si sunt aproape tot timpul unu la altu' si nu am chef de inca un conflict cu el.
Odata a vrut sa ma bata doar pentru ca m-am dus cu ea si cu inca o colega in centru ca sa ii ia lui cadou si i-a zis ca daca mai vorbeste cu mine iarasi ma bate.Dar faza e ca nu el ma bate, ci un prieten de al lui de 18 ani.El nu is poate rezolva singur problemele.Si inca nu m-a batut nimeni.

| AabcZ a răspuns (pentru asdfghjklasdfghjklqwertyuiop):

Si daca o sa fii cu ea nu crezi ca o sa ai iar probleme? Mai ales daca ea te refuza si ii povesteste -_-

| asdfghjklasdfghjklqwertyuiop a răspuns (pentru AabcZ):

Ehm...Nu ii zic ca imi place de ea in mod direct.Ii zic ca m-am gandit la ea cand am facut-o si se prinde ea la ce ma refer.In plus vineri i-am aratat alta poezie si i-am zis ca ii pentru ea, dar atunci radeam si nu m-a luat in serios.

| oOBiiuKillYouOo a răspuns:

Cat de doolce big grin... eu zic sa faci ce ti.ai propus... si eu sunt asa cu colegul meu de banca si il plac extrem de mult blushing deci iti pot spune sigur ca si ea te place oricum bafta!