| AnemonaP a întrebat:

Ca sa slabesti trebuie sa arzi mai multe calorii decat ai consumat,insa, trebuie sa faci sport dupa fiecare masa pentru a arde caloriile? Auzisem ca nu este bine sa faci de 2 ori pe zi sport,pentru ca,in timp corpul se va obisnui cu efortul si nu va mai arde calorii. Intrebarea mea este, cand este timpul potrivit pentru a arde caloriile? Dupa fiecare masa sau la 2 ore dupa pranz pentru ca atunci se aduna caloriile si de la micul dejun si de la pranz?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Asa e cand credem orice prostie care nu are o baza stiintifica, deci fi atenta fiecare vietate care exista pe planeta asta are o rata metabolica, e aia inseamna ca si daca stau in pat toata ziua tot consum ceva, sa spunem 1700 de calorii, e daca manc mai mult decat 1700 ma voi ingrasa, daca fac sport macar 30 de minute pe intervale cardio la maxim per zi sau 5 minute de sprinturi pe zi asta maresc rata metabolica, slabirea e non stop, nu conteaza de cate ori faci sport, important e sa faci mereu ceva si cand faci cardio sa fie la maxim, cardio dimineata la ora 10 dar nu infometata bagi ceva carbo gen o lingurita de miere bio, caloriile se aduna non stop nu doar dupa o anumita ora sa stii, jumatate din ce mancam organismul retine, jumatate in functie de cum suntem noi se depune sau consumam totul, nu vezi cei care fac maraton cat calorii consuma organismul lor arde totul aia nu depun nimic ca au un metabolism de 3000-4000 de calorii,masa musculara creste rata metabolica, somnul, lipsa stresului, plimbarea, cititul, noi cunostinte asimilitate, creierul consuma cel mai mult

2 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cu totii vrem sa arătăm bine! Dar trebuie sa lucram la asta! Poti arde mai bine calorii dupa fiecare masa dar la 2 ore dupa acestea, si sa nu uiti de cei 2 l de apa si de gustarile dintre mese! Poti face alergari, exercitii fizice sau activitati precum mersul pe bicicleta, role etc.Meriti"a doua sansa"

| Rorro_Mexicanos_1985 a răspuns:

E bine sa nu mai stai asa mult pe scaun in fata calculatorului. Daca vrei intr-adevar sa slabesti sigur poti.
Un nutritionist spunea:
Cine vrea sa fie gras, mananca, cine vrea sa fie slab, nu mananca.