| RealLife a întrebat:

Am auzit ca daca faci sport imediat dupa ce mananci arzi caloriile pe care le-ai consumat la aceea masa. E adevarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu imediat după masă, ci la 2 ore de la servirea ei. Ajută la metabolizare și ardere calorică.
Pa, pa.

| EmaS a răspuns:

Este adevarat,asa mi s-a spus la spital la Timisoara, ca dupa fiecare masa sa fac miscare. Miscare ajuta la arderea caloriilor, si nu se depune.

| 13 a răspuns:

Da. Si daca faci sport intensiv. Nu numai ca arzi caloriile care lea-i mancat dar arzi si caloriile care deja sunt depuse. Astfel ducand la slabire si tonifiere a muschilor. PS alergarea usoara nu e sport ce arde calorii. E incalzirea penrtru un spert de genul ala.

| geologul a răspuns:

Da este adevarat, daca faci miscare si alergi, sau mersul pe bicicleta

| starangel96 a răspuns:

Da este adevarat. arzi caloriile pe care le-ai consumat si altele in afr de acelea

| MosMartin a răspuns:

Nu stiu ce sa cred dupa ce mananci sa te apuce raul nu cred ca e bine poate vomitiwinking

| alexxx_1128 a răspuns:

Nu... trebuie sa incepi efortu la 2 ore dupa ce ai mancattongue