| Ralluca25 a întrebat:

Bună, care ar fi cauza căderii părului și cum aș putea împiedica acest lucru sau cel puțin să-mi cadă mai puțin? Fundă.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimihappy si eu m-am confruntat cu o asfel de problema si am folosit 4 saptamani o masca pe baza de galbenus de ou+ulei masline+zeama lamaie si sunt ff multumita, apoi am mai tuns un pic din par pentru ca era fff lung si acum sincer cade cam 30-40 de fire, si cred ca toamna e cv normal sa cada parul, numai ca la mine cadea de ma luase teama ca o sa raman cheala(bine eu urmez si tratament pentru boala mea) si mai pun totul pe seama tratamentului, incearca si u, nu ai imic de pierdut, fa acea masca, acopera capu cu ciolofan, punga ce ai tu, si stai 3-4 ore.iti doresc mult succes!wave

1 răspuns:
| adina20042007 a răspuns:

Uleiul de ricin este foarte bun aplicat la radacini.iar cauzele caderii sunt:stresul,dereglari hormonale, alimentatie inadecvata, vopsirea axcesiva...etc