| SteFaNia_1520 a întrebat:

In ultimul timp a inceput sa-mi cada parul si am incercat foarte multe sampoane impotriva caderii parului. Mi-ati putea recomanda unul? Dau FUNDA+vot

Răspuns Câştigător
| Roxyy16 a răspuns:

Heii happy Si eu am avut aceasta problema, dar acum s-a remediat. Incearca o masca din ou+ ulei de ricin. Amesteca oul ca pentru omleta si adauga ulei de ricin. Si iti masezi scalpul si radacinile firelor de par. Stai cam vreo 15-20 min cu masca, apoi clatesti si te speli cu samponul tau. Daca iti aplici aceasta masca o data la 5 zile de vreo 5 ori reduce caderea parului+ parul creste mai rapid. Spor happy

8 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna
parul iti cade din mai multe motive :
1. o data la un an, parul se regenereaza, si de aceea cade
2. lipsa de calciu, magneziu si zinc.
3. stresul - un mare factor in caderea parului
4. alimentatia nesanatoasa( prea multe fast-food-uri, prea putine legume, fructe)
4. Samponul ( eu am unul din farmacie, ca cele de pe piata irita scalpul)
5. folosirea placii ( strica foarte mult parul - e cum ai pune placa pe piele- daca tot vrei sa il indrepti foloseste "syoss heat protect" protectie termica pentru par).
Intai trebuie sa-i descoperi cauza... dar pana ii descoperi cauza te sfatuiesc sa iei calciu magneziu si zinc de la ozone (farmacie) si lotiune regenerata cu petroleum de la gerovital ( plafar sau farmacie) - e foarte buna. Sper ca ti-am putut fi de folos.

| Dema a răspuns:

Pantene e cel mai bun.

| happyendings a răspuns:

Samponul cu ou de la garnier(nou) e foarte bun, si eu folosesc.Sa incepi sa te speli numai cu el si vei vedea diferenta.happy

| chelie91ptm a răspuns:

Incearca cele de la garnier. ar fi bine sa iti faci si un tratament de ulei de ricin + galbenus de ou. nu o sa iti mai cada dupa 1 luna 2, iti garantez.

| Adinkra a răspuns:

Mai intai ar trebui sa identifici cauza acestui lucru. De ce iti cade parul? Folosesti placa de intins parul, ondulator, produse de styling de calitate indoielnica etc? Si abia apoi poti sa gasesti o solutie. De multe ori renuntarea la procedee ce ataca si distrug firul de par este cea mai buna modalitate pentru refacerea lui.
Daca nu faci nimic din cele de mai sus recomand Revalid, o un sampon de calitate cu actiune sigura.

| lariiiin a răspuns:

Panten pro-v-sampon-balsam-si masca de par [toate de la panten]... Funda plsplsplspls

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sampon nu iti pot recomanda eu

ai doua varianta: 1.sa mergi la un specialist sa iti recomande ceva
2.sa folosesti ulei de ricin(se spune ca are rezultate impotriva caderii parului si cresterii mai rapide)

| Mihalusha a răspuns:

Nu stiu daca se mai produce, dar am incercat cindva Elmiplant si mi-a ajutat...