| alexandra230798 a întrebat:

Care credeti ca este mai bun dintre telefoanele Nokia Asha 201 si Samsung Star 3? big grin

Răspuns Câştigător
| Angellx3 a răspuns:

Nokia :
Datorita telefonului Nokia Asha 201 ai actualizari de stare in timp real oferite de Facebook si alte retele sociale, esti la curent cu toate mesajele e-mail primite si poti purta conversatii cu WhatsApp. si, pentru ca ai tastatura QWERTY, poti trimite rapid si usor comentarii, replici si mesaje. Bucura-te de o experienta de navigare pe web mai rapida si mai bogata. Prin comprimarea paginilor cu pana la 90%, browserul Nokia te asigura ca descarcarile au dimensiuni mai mici, taxarea pentru date este redusa, iar paginile de Internet se incarca mai rapid. si, pentru ca ai posibilitatea de a personaliza paginile de pornire, poti obtine acces rapid la toate continuturile preferate, inclusiv la cele mai frecvent vizitate pagini web.Surprinde momentele distractive cu ajutorul camerei de 2 megapixeli. Camera are un zoom digital de pana la 4x pentru a-ti permite sa te apropii mai mult de actiune si iti permite sa impartasesti cele mai bune fotografii in retelele sociale preferate.

Samsung :
Retele
- Retele 2G: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

Dimensiuni
- Dimensiuni: 102 x 58 x 11, 5 mm
- Greutate: 95 g

Ecran
- Tip ecran: TFT capacitive touchscreen, 256.000 culori
- Rezolutie: 240x320 pixeli, 3 inci

Sunete
- Tipuri de alerta: vibratii, MP3, WAV
- Difuzor: da
- Jack 3, 5mm: da

Memorie
- Agenda telefon: nelimitata
- Memorie interna: 20 MB pentru stocare
- Slot card memorie: da, pentru card microSD, pana la 32 GB

Date
- GPRS: da
- EDGE: da
- WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n
- Bluetooth: da, v3.0 cu A2DP
- USB: da, microUSB v2.0

Camera
- Camera principala: 3, 15 megapixeli, 2048x1536 pixeli
- Video: da, QCIF @ 15 cps
- Camera secundara: nu

Altele
- Senzori: accelerometru
- Mesagerie: SMS, MMS, Email, Push Mail, IM
- Browser: WAP 2.0/xHTML, HTML
- Radio: FM stereo cu RDS
- Jocuri: da
- GPS: nu
- Redare fisiere: video H.263/H.264/MP4, audio MP3/WAV/WMA/AAC+
- Altele: organizator, notite vocale

Baterie
- Tip: Li-Ion 1000 mAh
- Stand-by: pana la 625 h
- Timp de vorbire: pana la 14 h 40 min

Nr. producator: GT-S5220XKADBT

Parerea mea : Telefoanele de la Samsung sunt foarte bune, la unele nu tin bateria foarte mult, dar Nokia este foarte bun. Nu am avut niciunul dintre telefoane, dar sunt convinsa ca daca iti iei un Nokia nu vei fi nemultumit. Are si un aspect frumos. Compara datele de la Nokia cu cele de la Samsung asa te hotarasti.

1 răspuns:
| EuDoarEud a răspuns:

Nokia asa 201.Eu il am si sunt foarte multumita de telefon.