| Uejfuwkxie a întrebat:

Bună TPU, as vrea sa încep o cearta cu o fata dar nu știu cum... fata respectiva ma vorbește prost pe unde apuca și pe lângă asta se uita și urat la mine când trec pe lângă ea, i-am zis de câteva ori sa nu se mai uite urat la mine și sa nu mai scoată vorbe proste dar ea nu intelge asa ca vreau sa o iau mai tare puțin dar nu știu cum, ma puteți ajuta?

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Daca tu ii spui sa nu se mai uite urat la tine ii confirmi ca te deranjeaza, ceea ce ii da o stare de bine, nu o mai lasa sa scoata reactii de la tine, priveste prin ea, nu mai reactiona la confruntari, asa nu mai are ce scoate de la tine.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aplica psihologia inversa: spune-i că sa continue sa se uite urat și hai sa te vad, ce mai scornești de data asta. Astfel, o vei descuraja.

| 4evergentleman a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe proaste și pe needucate nu le descurajezi așa ușor happy