| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Care este cea mai buna pasta de dinti din Romania?
Adica-care face dintii mai albi?

Răspuns Câştigător
| ☻☆Diana☆☻ a răspuns:

Eu sunt obisnuita cu Colgate si Blend-A-Med asa ca nu prea mai dau rezultate...Nu stiu de ce.
Oricum iti recomand cu, caldura Sensodyne (are soru`mea, cand m-am spalat pe dintii la ea era sa orbesc la cat de albi sunt)...Ma rog, sunt albi cat de cat, mai bine decat cu, Colgate si mai stiu eu celaughing
Sper ca te-am ajutat kiss

25 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Colgate e foarte buna.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Colgate big grin Ecea mai bunawinking

| User a răspuns:

Colgate si Blend-a-med.

| anaid a răspuns:

Colgate white.rezultate remarcabile in 2 saptamani(testathee hee

| Emeraude a răspuns:

Pai, daca te speli in mod constant pe dinti (dimineata si seara) dintii tai vor fi mereu albi, indiferent de pasta pe care o alegi, eu consider ca se diferentiaza mai ales prin nume, nu neaparat prin continut sau efecte.
Eu folosesc Colgate de ani buni si sunt multumita, nu am avut probleme semnificative niciodata in ceea ce priveste dantura pentru ca am respectat o igiena minima (spalat dimineata si seara). E drept, am mai avut si eu carii in copilarie, dulciurile... bata-le vina!laughing
Succes!

| viatadecacatt a răspuns:

Sarealaughing)
Glumeam, colgate

| Adya20 a răspuns:

Blend-a-med 3D White Pearl!big grin

| Orannginna a răspuns:

Blend-a-med 3D White. happy

| pepe a răspuns:

Cea mai bună ar fi Sensodyne, este şi cea mai scumpă.
Bunicii noştrii pe vremuri când nu exista pastă de dinţi se spălau cu bicarbonat şi aveau dinţii mai albi.

| Helene a răspuns:

Colgate Advance Cleaned
Are niste pete intr-un colt albastre.
E destul de buna, chiar iti albeste dintii[Spun asta pentru ca folosesc]
love struck

| Andreea_8014 a răspuns:

Colgate.

| tweety_8071 a răspuns:

Soda causticarolling on the floor

| madalinutza a răspuns:

Colgate si Blend-a-medbig grin
eu astea le folosesc cel mai deSbig grin
am folosit si ceva cristal...
dar nu era asa buna

| marry a răspuns:

Colgate

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Colgate! A rezolvat multe probleme dentare ale oamenilor happy

| vintageheart a răspuns:

Mie mi s-au albit dintii cat de cat cu blendamed.

| anonymus12345 a răspuns:

Pai eu reusesc cu Colgate.Blendamed n-am incercat.Sensodyne(am scris bine?) cred ca e buna pentru dintii sensibili si in ultimul rand preferatatele mele ...MEREELEE.Sunt f bune pentru albirea dintilor.Doua mere VERZI in fiecare zi sunt inalbitorii perectihee hee. Sper ca te-am ajutat!

| azziza21 a răspuns:

Colgate whitening

| azziza21 a răspuns:

Sau amesteci 3lingutite bicarbonat cu una de sare, una de glicerina si putina menta.Se tine la frigider

| DanutzzaMaria99 a răspuns:

Colgate

| Licurici_7465 a răspuns:

Sensodyne este cea mai buna, folosita dimineata si searahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Folosesc Blend-a-med 3D white pearltongue incearca si u:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Folosesc de ceva vreme colgate, si sunt foarte mulumita big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Blend`a`med 3D White Lux! Foaaaaaaarte buna. Dar daca intr`adevar vrei dinti mai albi, comanda`ti cu incredere de aici un produs(intr`adevar sunt scumpe dar merita pe deplin banii) http://albirea-dintilor.com/......trips.html daca nu ti se pare ca n`au efect iti dau banii inapoi(cei de acolo, nu eu:)):)) ). Dar oricum iti face un zambet alb ca in filme:x:x:x, ca in telenovelel cu Jose Armando. Muuulta bafta la zambit!:))

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute