| Fisstic a întrebat:

Care este cel mai mare oras ca suprafata din lume? Ms mult

Răspuns Câştigător
| G48ri3l a răspuns:

Buna! Cel mai mare oras ca suprafata din lume este New York, pe locul doi se afla Tokyo iar pe trei Chicago. Tokyo este orasul cu cel mai mare numar de locuitori, pe doi fiind Seul.

19 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Ca suprafata New York

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Dupa parerea mea cel mai mare oras ca suprafata din lume este Tokyo.

O seara placuta!happy

| lola a răspuns:

Cel mai mare oras ca suprafata este New York.

| forever4you a răspuns:

Tokyo parca...

| LoVe_6598 a răspuns:

Bună. Tokyo are onoarea de a fi cel mai mare oraş din lume din punct de vedere al numărului de locuitori. Oraşul găzduieşte 36 de milioane de oameni, ceea ce înseamnă o densitate de 2. 650 de oameni pe kilometru pătrat. Primele 10 cele mai mari oraşe din punct de vedere al numărului de locuitori, sunt:

Tokyo

Seoul - 24 milioane

Mexico City - 20 milioane

New York - 19, 5 milioane

Sao Paolo - 19 milioane

Bombay - 18, 5 milioane

Delhi - 15, 5 milioane

Shanghai - 15 milioane

Calcutta - 14, 5 milioane

Jakarta - 13, 5 milioane.

fundita?

| Agradável a răspuns:

Bună. Tokyo are onoarea de a fi cel mai mare oraş din lume din punct de vedere al numărului de locuitori. Oraşul găzduieşte 36 de milioane de oameni, ceea ce înseamnă o densitate de 2. 650 de oameni pe kilometru pătrat. Primele 10 cele mai mari oraşe din punct de vedere al numărului de locuitori, sunt:

Tokyo

Seoul - 24 milioane

Mexico City - 20 milioane

New York - 19, 5 milioane

Sao Paolo - 19 milioane

Bombay - 18, 5 milioane

Delhi - 15, 5 milioane

Shanghai - 15 milioane

Calcutta - 14, 5 milioane

Jakarta - 13, 5 milioane.

O seară bună! Te pup! happy

| GyeBaek a răspuns:

New mexico sau new york nu stiu exact.

| Ea_3507 a răspuns:

Tokyo (Japonia)

| WooDeeMe a răspuns:

Bună. Tokyo are onoarea de a fi cel mai mare oraş din lume din punct de vedere al numărului de locuitori. Oraşul găzduieşte 36 de milioane de oameni, ceea ce înseamnă o densitate de 2. 650 de oameni pe kilometru pătrat. Primele 10 cele mai mari oraşe din punct de vedere al numărului de locuitori, sunt:

Tokyo

Seoul - 24 milioane

Mexico City - 20 milioane

New York - 19, 5 milioane

Sao Paolo - 19 milioane

Bombay - 18, 5 milioane

Delhi - 15, 5 milioane

Shanghai - 15 milioane

Calcutta - 14, 5 milioane

Jakarta - 13, 5 milioane.

O seară bună! Te pup! big grin

| teo3D a răspuns:

Tokyo, cel mai mare oras al lumii
Oraşul găzduieşte 36 de milioane de oameni, ceea ce înseamnă o densitate de 2. 650 de oameni pe kilometru pătrat. Sper ca te-am ajutatwinking... fundita:-o3?

| iuddavali a răspuns:

In devenire http://www.semneletimpului.ro/......-2467.html

si la miliardul cat au... gasesc sa populeze astfel sa mai depaseasca un record

| corinutssaa a răspuns:

Tokio e cel mai mare ca suprafatabatting eyelashes love struck

funda :O3?

| Steaua10 a răspuns:

Sută la sută New York-ul.(S)
Iar ca populaţie e Tokyo.

| Lylly a răspuns:

Din cate stiu eu cel mai mare oras este New York

| Petraru_Ecaterina_1990 a răspuns:

Tokyo ori New Yorklaughing

| unualtu50 a răspuns:

Ba inteligentlor nu s-a referit la cati locuitori are si cat de mare este pentru voi care va bagati ca musca in lapte. Iar cel mai. mare. oras este Shanghai

| nwnw a răspuns:

Ca suprafata este Hulunbuir din Mongolia, cu 265.953 km patrati
; ca nr. de locuitori este Tokyo, Japonia - 34.000.000 locuitori, iar ca densitate este Mumbai, din India cu 30.000 de locuitori pe km patrat

| Kerlon11 a răspuns:

Cel mai mare oras ca suprafata este Hulumbuir(Mongolia)