| anonim_4396 a întrebat:

Care liceu din Bacau este mai bun : Alecsandri sau Vranceanu? Mentionez ca as vrea sa ma duc la profilul filologie. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
kratos
| kratos a răspuns:

Important nu este renumele liceului ci profesorii care sunt in el. Eu de pilda am fost in unul din primele 10 licee din Bucuresti care nu se afla in primele 5 si aveam profesori si rezultate mai bune decat elevii din primele 5 licee. Acum profesorii mei s-au mutat la licee mai bune sau s-au angajat la firme. Important este colectivul de elevi si de profesori si sa intelegi materiile.