| MeJustMeAndStop a întrebat:

happy. Care mă poate ajuta cu câteva citate? happy
Dau fundă. love struck.
...prefer citate despre viaţă, fericire, veselie...
Mulţumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| FrunzaDeToamna a răspuns:

Nu te numi sarac daca visurile tale nu se vor implini. Sarac e doar cel care nu a visat niciodata

Comedia vietii: sufletul vine batran pe lume si cu timpul devine tanar. Tragedia ei: corpul vine tanar pe lume si cu timpul devine batran

Intelepciunea vietii consta in a crede ca toate lucrurile sunt importante dar nu toate trebuie sa fie luate in serios
Ceea ce nu traim la timp, nu mai traim niciodata

Pentru avea o viata fericita, trebuie sa ai o minte linistita.

Daca faci ceva, nu vei fi intotdeauna fericit; dar nu vei fi niciodata fericit fara sa faci ceva

Fericirea nu poate fi cumparata cu bani si dragostea nu poate fi dobandita cu forta

Fericirea este placerea care nu se repeta

Veselia este bucuria însoţită de ideea lucrului trecut care s-a întâmplat fără să se fi sperat

Cel mai bun mod de a te inveseli este sa incerci sa inveselesti pe altcineva.

Nu este nevoie sa stii unde mergi. Nu este nevoie sa stii de ce mergi. Tot ceea ce e nevoie sa stii este faptul ca mergi plin de veselie; daca faci acest lucru, nu poti gresi

Sper ca te-am ajutat... funda?smug

1 răspuns:
| nicoleee30 a răspuns:

Ca o piesa de teatru, asa este viata: nu intereseaza cat de mult a tinut, ci cat de frumos s-a desfasurat.
Viata nu inseamna a trai, ci a sti pentru ce traiesti.
Pierzi in viata ani si la moarte cersesti o clipa.
Pentru avea o viata fericita, trebuie sa ai o minte linistita.
Daca faci ceva, nu vei fi intotdeauna fericit; dar nu vei fi niciodata fericit fara sa faci ceva.
Omul fericit este acela care stapaneste si munca, si dragostea.
Secretul fericirii nu este sa faci ceea ce iti place, ci sa-ti placa ceea ce trebuie sa faci.