| brokenangel2011 a întrebat:

care stiti programul de la patinoar pentru sambata si duminica (patinuarul din gl)?

elevii/studentii au reducere? de ce enevoie pentru a beneficia de ea?

Răspuns Câştigător
| pinguluk a răspuns:

Astăzi se deschide patinoarul la Galaţi
Societatea edilitară Gospodărire Urbană dă astăzi startul distracţiilor de iarnă şi deschide patinoarul artificial din bulevardul George Coşbuc. Incinta va fi deschisă publicului gălăţean la ora 16.30, anunţă directorul societăţii care administrează patinoarul. „Pe 15 octombrie, patinoarul va fi deschis de la 16.30 la 18.30. Va urma o pauză de jumătate de oră pentru refacerea gheţii, după care arena va fi deschisă din nou, până la ora 21", a declarat managerul societăţii Gospodărire Urbană, Eduard Grosu.
În weekend, patinoarul va fi deschis timp de 12 ore, de la 9 la 21, în reprize de câte 2 ore, întrerupte de pauze de 30 de minute pentru refacerea suprafeţei de gheaţă.
Acest program va fi respectat până la vacanţa de iarnă a elevilor, cu excepţia weekendurilor în care patinoarul va găzdui competiţii sportive. În vacanţa de Crăciun, arena va fi deschisă şi în timpul săptămânii.
Potrivit lui Eduard Grosu, bietul de acces la patinoar costă 7 lei pentru adulţi şi 4 lei pentru elevi şi studenţi.