| AditzaAditsssa a întrebat:

Heeey.ce stiti despre contraceptia gratuita de la cabinetele de planning familial? Am citit mai devreme ca femeile din mediul rural,elevii,studentii care prezinta carnetele de elev,respectiv student,sau cei care nu au un venit mare,pot beneficia de metode contraceptive gratuite,gen anticonceptionale,prezervative,pilule de dupa sau injectii contraceptive.Ce stiti despre asta, a folosit cineva?

1 răspuns:
| Oana92 a răspuns:

Din cate stiu eu nu sunt gratuite, sunt reduse, dar sunt si de proasta calitate( 1 prezervativ e 1 leu, cam ce calitate poate sa aiba?)
de exemplu anticonceptionalele yaz erau 50 de lei in farmacie si 45 la ei, daca mai puneai si drumul nu se merita sa mergi pana acolo