| anonim_4396 a întrebat:

Cât e bugetul la facultate? Științe ale educației mai exact

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Huh?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Dai comentarii să te afli în treabă?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ti ai citit intrebarea?
Tu pui intrebari sa te afli in treaba sau sa le intelaga careva logica?

| fanernest123 a răspuns:

Să faci o facultate la buget înseamnă să nu plătești nicio taxă de studii, nu înseamnă că primești tu bani sau ceva. Dacă ești la buget înseamnă că taxele anuale pe care ar trebui să le achiți sunt asigurate din bugetul de stat. Practic, statul îți plătește facultatea.
Dacă ești la taxă, ești nevoit să îți achiți personal totul, și costă undeva la 3000 lei pe an.