| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti imi recomandati? As vrea unele potrivite varstei, 13 ani laughing)

Răspuns Câştigător
| metehne a răspuns:

Cireșarii (toate volumele)
Harry Potter (toate volumele)
Cronicile Spiderwick (este și film)
Elevul dima dintr-a 7-ea, Mihail Drumeș
Odisea de Homer
O călătorie spre centru pământului de Jules V
Aventurile lui Huckleberry Finn de Mark Twain
the great gilly hopkins de katherine paterson (este și film)

Lectură plăcută!

4 răspunsuri:
| Victor453 a răspuns:

Ai o varsta in care ti se schimba ideile, gindurile etc, devii mai matur, de aceea iti recomand orice carte psihologica sau de dezvoltare persoanala

Răspuns utilizator avertizat
| AZŞeEduardAZŞBorta a răspuns:

Salut! Eu am o lista pe care am citit-o in anii acestia. Eu am citit urmatoarele carti:,, Gandirea unui adolescent pozitiv",,, Iubeste inteligent" de Naccy L.Van Pelt,,, Tinerii se intreaba" ambele 2 vol. de la M, artorii lui Iehova,,, Pregatire pentru adolescenta" de James Dabson",,, Gandeste cutezator" si,, Mani inzestrate de Dr.Ben Carson,,,Trandafirul pustiului" de Claudia Partole,,,Kinderland" de Liliana Corobca,,,Fara arma in linia intai " de Frances M. Doss,,,Taie-mi o felie de dragoste de- cand tinerii cauta dragostea la fix" de George Uba,,, Cine a fost Marie Curie" de Megan Stine,,, Caleidoscop Enciclopedic",,, Cum sa le spunem copiilor si adolescentilor despre sex" de Meg Hickling,,, Adolescenti scapati de sub control",,, Samue Morris Biografie",,, Descopera-L pe Isus" de Mark Finley,,, Isus este totul prietene" de Alejandro Bullon,,, Enciclopedia medicala a familiei" toate volumele, in mod special vol.2.

| AZŞeEduardAZŞBorta a răspuns:

Plus cartea,, Educatie sexuala pentru adolescenti" de acelasi autorMeg Hickling