| Aniiix a întrebat:

Hei big grin! Ce carti imi recomandati, potrivite varstei de 12-13 ani, cu mult dialog si multa actiune? Astept sugestiiwinking [Funda + Vot] thumbs up

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Caută ciclul „CAVALERII" de Ioan DAN.
E vorba de patru volume intitulate: „Curierul secret", „Cavalerii", „ Taina cavalerilor", „Cavalerii ordinului Basarab".
Nu cred că le găsești decît la o bibliotecă.
Caută și cărțile scrise de Rodica Ojog Brașoveanu. Sînt și pe internet.
Mai caută Jules Verne, Alexandre Dumas - tatăl, Walter Scott, Agatha Christie, Karl May. Caută-i pe google ca să afli titluri.

2 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Jules Verne.

| vasilebog01 a răspuns:

Pemtru varsta ta iti recomand sa citesti "Vrajitorul din Oz" scrisa de Lyman Frank Baum, sau Ocolul pamantului in 80 de zile scrisa de Jules Verne.eu le-am citit pe amandoua si crede-ma ca sunt foarte interesante...