| alyad a întrebat:

Ce demersuri trebuie sa faci pentru a te transfera de la o scoala la alta?

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Se poate face doar intre semestre sau inainte de inceperea anului scolar transferul. Ai putea incerca si in vacante. Te interesezi la scoala la care vrei sa te muti pentru a primi acordul, apoi mergi si-ti retragi dosarul de la scoala la care ai invatat plus foaie metricola.

| Cristyan21 a răspuns (pentru ElenaSA):

Daca esti corigent la o materie mai poti sa te transferi?

| alyad explică (pentru ElenaSA):

Tanks.

| ElenaSA a răspuns (pentru Cristyan21):

Daca sunt locuri este posibil sa fii acceptat si cu o astfel de situatie. Daca vrei sa te muti merita sa incerci sa vezi daca esti acceptat. Succes!