| maggo7 a întrebat:

Ce demersuri trebuie luate si unde trebuie sa merg pentru alocatii restante?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca intrebi de alocatia de stat pentru copii.
Trebuie sa te adresezi cu o cerere la Agentia Judeteana de Plati si Inspectie Sociala. Daca esti minor cererea trebuie semnata si de un parinte.

| maggo7 explică (pentru Ioandelasal):

Nu, nu sunt minor mai am un an de liceu, am un postas cretin care le aduce odata cu pensia si daca nu sunt acasa a doua zi deja alocatia mea a plecat... si nici nu vor sa imi zica de la posta de acolo ce trebuie sa fac si unde sa ma duc...

| Ioandelasal a răspuns (pentru maggo7):

Atunci fa cererea si anexeaza adeverinta de la liceu. Poti solicita sa-ti fie pusa pe un card de debit, este usor sa-ti faci unul daca nu-l ai. Cererea poate fi trimisa si prin posta.