| AnnaBebitza a întrebat:

Ce inseamna asta: http://picpaste.com/cats32312-vZhan4DY.jpg Cineva a incercat sa imi sparga parola la facebook?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.Asa apare.Nu am patit-o pana acum sa stiu exact.Inclin sa cred ca cineva a incercat accesarea contului tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta cineva a incercat sa se logheze in contul tau!
Verifica broserele salvate si securitatea contului tau!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt problema ta poti face urmatorul lucru si anume o mai buna securizare a contului tau.
Cum?
Intra in setarile contului-apoi securitate-activeaza aprobarile pentru conectare(eu le-am activat cele prin Sms)-introduci Nr de telefon pe care il ai mereu la dispozitie/este numai al tau si nu mai are nimeni acces la el.
Ce se va intampla?
De fiecare data cand cineva va incerca sa se conecteze fara a avea codul si/sau parola(codul care tie iti va aparea de fiecare data la conectare printr-un mesaj pe telefon) tie iti va aparea la notificari urmatorul mesaj"un browser necunoscut vrea sa intre in contul tau''-ceva de genu.
Ce faci in cazul asta?
Dai allowed adica respinge-daca ii dai permite el va putea sa intre in contul tau si va aparea la sesiuni active-unde trebuie sa dai end-inchide activitatea.
Dispozitivele recunoscute sunt iarasi EXTREM de importante in securizarea contului tau-acolo vezi ce browsere au acces la contul tau de facebook-daca intalnesti vreun browser necunoscut-pe care nu l-ai accesat tu sterge-l.Salveaza doar browserele din care tu te-ai conectat si pe care le utilizezi tot timpul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact. Sau daca ai gresit tu parola cand te-ai logat, dar daca nu, s-a incercat.
Du-te in setarile contului si activeaza optiunea de a te loga doar cu sms de pe alte browsere. Ce inseamna asta? Daca introduci datele de logare de pe alt browser, sau de pe alt calculator/telefon/tableta, vei primi automat un sms pe telefonul tau personal si va fi nevoie sa introduci acel cod pentru a te loga.

Si bineinteles, sa schimbi parola cat de repede cu putinta.

| AnnaBebitza explică:

Si m au pus sa imi schimb parola, e-mail, tot...si am schimbat si e totul ok acum, pot intra pe fb..cred ca cineva a incercat sa mi intre in cont nu?