| croissant a întrebat:

Ce inseamna ca un telefon are android? Fundaa

Răspuns Câştigător
| Flaviucu a răspuns:

Daca ai android pe un telefon poti naviga pe internet fara sa te coste nimic.

4 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

Android este un sistem de operare pentru smartphone-uri, asemeni platformelor iOS care ruleaza pe iPhone si BlackBerry OS ce functioneaza pe handset-urile BlackBerry.
Mai mult: http://www.hit.ro/software/Android-pe-intelesul-tuturor-ce-este-si-ce-face

| Victorita15 a răspuns:

Unele telefoane au adroid, o programa instalata direct pe telefonul mobil ce permite multe functii, protejarea telefonului etc. Androidul este instalat pe telefon de la cumparare inca. Sper ca ai inteles!happy

| CatalinD03 a răspuns:

Android este un program ce permite telefonului de obicei cele noi aparute sa instaleze diferite programe si jocuri. funda?

| catalinutza99 a răspuns:

Daca are android inseamna ca iti este mult mai usor sa navighezi pe internet, si are mult mai multe marketuri si prokrame. funda?