| Alecsandra_2069 a întrebat:

ce inseamna cand visezi 3 nopti la rand un sarpe?

Eu il visez pe acelasi in fiecare noapte, un sarpe alb si mare de 20 de m.
In prima noapte am visat ca eram la noi la balta si statea in balta si ma pandea si m-am trezit ca mia sunat telefonul.
In a-2a noapte am visat ca imi trecea tot acealsi searpe prin fata mea si ma muscat dar nu am simtit nimic, tot pe balta eram.
In a3a noaptea a vrut sa ma "manance " stateam jos langa balta si nu l-am vazut in vis si vroia sa vina la mine dar a aparut un cal si a intrat in apa si a stat sa il manance sa nu se atinga de mine.
Cineva mi-a spus ca inseamna moarte sarpele si aparitia calului in vis care ma salveaza inseamna ca ma salveaza cineva de la moarte sad.
Voi ce credeti ca inseamna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.interpretarevise.net/sarpe-serpi.html
http://www.interpretarevise.net/balta.html
http://www.interpretarevise.net/cal.html
http://www.interpretarevise.net/telefon.html
poţi citi aici, nu mă pasionează subiectul dar m-ai facut să caut, eu nu prea visez...

5 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Nu totdeauna visul isneamna ceea ce zic ceilalti.ci mai mutl ceea ce crezi tu ca poate fi,visele numai tu insasi til poti descifra,insa uneori visele nu semnifiva ceva decat frica ta,e posibil si o amenintare,dar nu ineaparat a morti. Daca in ultima vreme ai avut impresia ca ai dusmani si ca vor sa iti faca rau,atuncea da visul s-ar putea sa iti arete o avertizare,dar daca in ltimu timp,sau dintotdeauna nu ai avut probleme cu nimeni, si nu ai avut dusmani care iti vor moartea, nu ar trebui sa iti faci grij.

| ღAζεxaღ a răspuns:

Buna! Nu draga mea sarpele nu este ceva rau in vis el semnifica o persoana cu sange rece mandra de ea, calul cineva care iti este alaturi si te apara in orice caz.nu trebuie sa te ingrijorezi visurile is provocate de imaginatia ta, inainte sa dormi gandeste-te la ceva si acel lucru in vei visawinking! Funda?big grin

| dreerullzXD a răspuns:

Bunica mea mi-a spus ca sarpele intr-un vis inseamna ca in viata ta va aparea un dusman, iar calul inseamna ca vei avea un prieten/o prietena buna care te va apara de acest dusman

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarpele e Satana atotputernic. Intoarce crucea pe perete si roagă-te să nu ti ia sufletul, acum cât încă mai este timp

| Alecsandra_2069 explică:

Am uitat sa va spun ca 2 din aceste vise mi sau intamplat.
Ieri am vazut un sarpe in apa si acum 2 zile mi-a trecut prin fata...