| edrinaady a întrebat:

ce inseamna ID-ul de pe Yahoo messenger? pentru ca am descarcat da nu stiu ce sa scriu acolo unde scrie ID-ul si parolo sadsadva rog ajutor...mersy...funda

5 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

ID-ul reprezinta adresa ta de mess, asta cu conditia sa-ti fi creat una.

| alessutz11 a răspuns:

Pai, daca te uiti jos la fereastra de mess vezi ca scrie "Get a new Yahoo! ID..." Dai click pe el si te duce la link-ul asta: https://edit.yahoo.com/......gistration src=maxw. Introduci datele personale (ID = nickname). Dupa ce ai terminat, deschizi Mess-ul, bagi ID-ul, parola si poti sa adaugi prieteni. Sper ca am ajutatbig grin

| eme a răspuns:

Pai e simplu, dupa ce descarci yahoo messenger trebuie sa iti faci adresa de mail( ID ala). daca nu ai, vezi ca mai jos de ia si parola iti scrie ceva. "get e new yahoo id". dai acolo, urmezi pasii, iti creezi adresa si in locul unde scrie id treci adresa creata si jos, parola. Sper sa-ti fie de folos

| Alexia_4218 a răspuns:

Pai, trebuie sa-ti faci un id si apoi il treci acolo impreuna cu parola