| nikoletha98 a întrebat:

BunahappyCe inseamna profil Tehnic si profil Real?Funda!

1 răspuns:
| beastboy84 a răspuns:

Pai tehnic adica. Faci chestii practice care folosesc in industrie, in functie de sectie. La electronica si automatizari- tehnica de calcul, eu am facut in a 9-a vreo 5 materii tehnice: 1. tehnologie electronica ceva despre materii prime, materiale unelte folosite in tehnica, 2. circuite electrice- am facut despre elemente de circuit (condensator, rezistente etc) 3. masurari electrice- am facut despre aparatele despre masurat (volmetre, ampermetre, multimetre etc), 4 protectia muncii (foarte plictisitor), 5 la final de an, eu am facut practica comasata (cel putin astea le-am facut eu) pe langa se adauga clasicele materii care le fac toti.

Profil real, se bazeaza pe stiintele exacte : mate, fizica, chimie, biologie. si da faci mate intr-a 9a faci 4 ore pe saptamana, dupa nu mai stiu