| Buburuzza a întrebat:

Ce culori si ce tip de machiaj mi s-ar potrivi, tinand cont ca am ochii caprui inchis si parul saten?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culorile care avantajeaza cel mai bine aceasta nuanta a ochilor sunt maro(toate nuantele), bejul, cremul, nuantele inchise de albastru si verde, negrul si cam toate nuantele de gri.Modelul machiajului depinde foarte mult de forma ochilor. Daca esti foarte curioasa din punctul asta de vedere, iti poti face cont pe site-ul asta: http://www.taaz.com/makeover.html (taaz.com), pui o poza cu tine si incerci mai multe stiluri de machiaj pentru a vedea care te avantajeaza.

6 răspunsuri:
| 009 a răspuns:

Si eu tot asa sunthappy... poti incerca noante de pamant(maro, crem, bej, roz pal, piersica, un verde deschis, albastru deschis deschis, lili sau chiar mov)si poti incerca si un rimel maro sau mov va arata binehappy

| Zenithf a răspuns:

Hmm, cel mai bine este un pic de bronz, natural de la soare, fara alte adaosuri. Da' vezi ca acum sunt explozii solare, bronzeaza-te dupa ce vor trece, si cu grija. big grin
Da, si stai la soare doar dimineata sau seara, cand nu arde tare, si doar un timp masurat.

| Ioana1984 a răspuns:

Buna eu am parul negru, cu ochii caprui, si des ma dau cu un maro deschis sau un mov mai inchis, prietena mea se da cu albastru si verde, eu mai folosesc si un roz mai inchis in schimb stii ceva toate asa ca noi zic ca in cazul noastru ni se potriveste orice culoare, acum vezi tu ce-ti place de aici : http://www.google.com/......tp?/images
Bafta si succes.

| Babushka a răspuns:

Nuantele de mov, maro si verde...

| mikamik a răspuns:

Eu cred ca ti s.ar potrivi perfect un machiaj movwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuante de gri, negru, mov inchis si un verde dragut si ar fi perfect si un creion de ochi care sa-ti accentuieze ochiul spre coada, da senzualitate happy