| GeorgianaBurceana a întrebat:

ce parere aveti despre bicicleta medicinala? Impreuna cu o dieta echilibrata, si cam 3-4 ore de bicicleta pe zi, se vor vedea rezultate? Vreau sa dau jos cam 5-6 kg happy

4 răspunsuri:
| Essence a răspuns:

Este foarte buna, insa avand in vedere ca faci sport in casa, te sfatuiesc sa iesi si in plimbari de jumatate de ora (minim) in fiecare zi, afara.
Cu bicicleta e bine sa incepi usor, cu jumatate de ora pe zi si apoi sa ajungi la o ora, dar maxim 2. Cred ca 3-4 ore de bicicleta pe zi este cam mult...

Daca ai vointa si perseverenta, cu siguranta ca se vor vedea rezultate intr-o luna, doua, trei... depinde si de organism happy O zi buna

| Mihaela1964 a răspuns:

Parerea mea e ca sunt bani aruncati degeaba pe fereastra; mai bine cumpara una obisnuita, te motiveaza altfel sa faci miscare, iti da un tel, un sens al miscarii; cea statica nu te duce nicaieri si va ajunge invariabil suport de haine.

| GeorgianaBurceana explică (pentru Mihaela1964):

Buna..am si bicicleta normala, chiar imi face placere sa ma plimb cu ea, dar de ceva timp am avut un accident si nu sunt inca refacuta complet, iar doctorul a spus ca numai pe bicicleta medicala am voie..bani nu dau pe ea pentru ca am primit-o. voiam sa stiu doar daca chiar ajuta la slabit sau doar la muschi

| Mihaela1964 a răspuns (pentru GeorgianaBurceana):

Te ajuta, bineinteles.Imi pare rau pentru ce-ai patit, sper sa te refaci.happy