| Teo2061229 a întrebat:

Ce parere aveti despre dieta cu miere si scortisoara? A incercat-o cineva? A dat rezultate?

Răspuns Câştigător
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu toate organismele sunt la fel si raspund diferit la orice bagi in gura. In nici un caz nu are efecte adverse ca alte porcarii. Ce e mai important -vezi de unde iei miere ca in comert e plin de falsuri.

| Teo2061229 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Merita sa incerc?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Teo2061229):

Orice e natural inaintea oricaror produse sau metode minune care distrug sanatatea. Eu nu sunt specialist pentru ca nu am fost niciodata gras. Succesul nu il obtii niciodata in viata decat cumuland mai multi factori, nu te baza numai pe un sg lucru. Echilibrul in orice inseamna si altele - sport, alte alimente si combinatia inteligenta a lor. Citeste cum e metabolizat zaharul in organism si ce inseamna zaharul. Simpla inlocuire inseamna o energie castigata in mod mult mai sanatos pentru organism. Zaharul ucide mai mult ca tutunul, este in cantitati mari in orice cumperi de la paine la zacusca, ingrasa, da multe boli. Nu mai vorbim de otravurile numite pompos EU-ri. Nu te lua dupa ce zic altii, fiecare zice ce vrea - Ca nu da rezultat. Dar faptul ca bea tot 2 sticle de Cola si 5 hamburgheri / zi nu mai zice. Ai minte foloseste-o.

| doctorandus a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Iar mierea, amice, consta in principal din zahar (invertit).

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru doctorandus):

Mai studiaza.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru doctorandus):

Esti pe calea cea buna. Mai studiaza.

| doctorandus a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Glucoza+fructoza=zahar invertit.

| doctorandus a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Citat din Popescu Eugen: "Zaharul ucide mai mult ca tutunul". Deci trebuie sa fii de acord ca mierea ucide mai mult ca tutunul, deoarece cea mai mare parte din miere este zahar invertit.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru doctorandus):

Eu mi-am facut datoria sa te scot din ignoranta. Cand este insotita si de aroganta nu e nimic de facut, ramai la nivelul care vrei, nu evolua.

| doctorandus a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ia sa-mi spui tu mie: ai chiulit de la chimie, nu-i asa?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru doctorandus):

Ce e de invatat la chimie, ca benzina de 98 expodeaza mai tare ca aia de 75? Tu nu vezi singur ca mototul are mai multa putere cu 98 trebuie sa inveti chimie?

| doctorandus a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Beleaua din zahar se numeste fructoza, iar mierea nu te scapa de aceasta belea, deoarece contine fructoza din belsug.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru doctorandus):

Pai atunci ma intreb -inseamna ca albinele ar putea manca si zahar? E la fel de bun pentru ele ca mierea?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru doctorandus):

Si benzina de 98 de ce oare explodeaza mai tare?

| doctorandus a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Mierea e sanatoasa daca mananci o lingura sau doua pe zi. Daca mierea e principalul tau aliment, are aceleasi efecte ca zaharul.

26 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| Teo2061229 explică (pentru bursuc001):

Sunt fata, iar vara de obicei fetele vor sa arate mai bine pentru vacante. Vreau sa slabesc cateva kg ( minim 2). Pe langa aceasta dieta pe care o voi incepe fac zilnic sport(exercitii fizice, mers). O zi buna sa aveti!

| Restinpeach a răspuns:

La mine a dat rezultate. Funda plizz?

| Teo2061229 explică (pentru Restinpeach):

Cum si cat ai slabit?

| Teo2061229 explică:

De fapt intrebarea era alta. pentru ca unele persoane spun ca au reusit sa slabeasca ca aceasta metoda altele nu. Efecte negative nu exista. Atat mierea cat si scortisoara sunt produse naturale si sanatoase. Va multumesc pentru raspunsuri, in special domnului Popescu Eugen

| Patrii0456 a răspuns:

Cum pun o intrebare pe TPU?