| GeorgianaBurceana a întrebat:

Heiii buna tuturor :* Ce parere aveti despre bicicleta medicinala? Ajuta la slabit? Alaturi de o dieta,bineinteles. As vrea sa dau cateva kilograme jos, in jur de 6-7 pe care le-am acumulat in ultimele 3 luni deoarece am avut o problema cu piciorul si nu am putut face prea multa miscare.Ce parere aveti? happy

1 răspuns:
| xMentalistul a răspuns:

Orice sport alaturi de o dieta te face sa slabesti.Nu te astepta la miracole caci bicicleta medicinala nu a fost conceputa pentru a te face sa slabesti ci pentru a iti antrena parea inferioara a corpului (picioarele si muschii picioarelor). Daca vrei sa slabesti nu iti recomand o dieta ci recomand sa mananci in cantitati m-ai reduse si mai putina grasime; Dupa masa asteapta
2 3 minute si recomand in jur de 15 minute de mers sau de miscare.Mai recomand sa bei ceaiuri si multa apa mai mult de 2 litri pe zi; Dupa 2 ore de la fiecare masa apa apa apa; Am slabit 11 kilograme intr-un an mancand ceea ce imi place doar in cantitati reduse si cu regimul urmator; Nu am fortat absolut de loc si chiar am slabit intr-un mod placut aproape inconstient. Sper ca am fost de folos! Peace si noroc!