| cristinamnt a întrebat:

Bună,ce părere aveți despre suplimentele de memorie? Ati consumat?

4 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Da, mi-am luat un SanDisk 64GB Ultra SDXC UHS-I Memory Card
chiar functioneaza!
acum pe bune pentru starea de epuizare oboseala etc, lecitina e o grasime careajuta celulele creierului.
DAR ia incearca urmatoarele :
- odihna 8 ore pe noapte (preferabil 22-06)
-mers pe jos, alergare
-alimentatie echilibrata, bogata in peste (fosfor)
- identifica tipul de memorie pe care il ai, auditiva, vizuala etc

| cristinamnt explică (pentru Ara997):

Am 14 ani și am examen anul asta.Și am tot auzit pe la studenti, liceeni ca iau astfel de suplimete.Și m-am gândit sa încerc și eu.Despre un medicamețeli mai obișnuit gen Bilomag Forte sau Memoplus știi?

| Ara997 a răspuns (pentru cristinamnt):

Bilomag uita te pe prospect, e magneziu si ginco, e ok dar nu lua doze mari una pe zi maxim, ginco intensifica circulatia cerebrala nu devi mai destept.
se ia dimineata pentru ca pe seara agita si pe urma ai insomnii.
eu nu cred ca ai nevoie acum de suplimente acum ai nevoie de un program de invatat alternat cu odihna si alimentatie facuta cu cap.
discuta cu parintii nu lua medicamente /suplimente fara sa discuti cu ei.
spor si succes

| Meyourfriend1234 a răspuns:

Am consumag si nu ajuta, ba chiar fac rau. Nu le incerca