| StellaFitz a întrebat:

Ce ti se poate intampla daca ti se rupe o alunita? (de pe fata) poti muri?

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Cancer, deci da, poti murii, mie mi-a spus o doctorita (stomatolog) care si-a rupt o alunita, si daca nu se ducea la doctor mai avea putin si facea cancer, a avut noroc, s-a dus la timp...

| AnnnaMarrria a răspuns:

In primul rand in cazul ranirii sau ruperii unei alunite nu trebuie sa intrati in panica. Daca sangereaza, incercati sa opriti hemoragia prin apasarea cu un tifon ce a fost imbibat intr-o solutie dezinfectanta (de preferat rivanol). Mai apoi tot ce trebuie sa faceti este sa va prezentati la medicul dermatolog pentru a analiza leziunile cutanate si eventualul potential cancerigen (daca este cazul).

| zAmb3T a răspuns:

Sall!
S-ar putea sa apara cancerul de piele daca se rupe o alunita!