| AnemonaP a întrebat:

Ce vopsea as putea cumpara pentru a imi vopsi bicicleta? Vopsea normala?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Una foarte scumpa care se foloseste si la masini. Pentru ca o vopsea normala cand se usuca, sare de pe bicicleta.

| Axys a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu e adevarat! Sunt vopsele speciale pentru bicicleta si exista si corectare pentru zgarietori in toate culoriile posibile eu am luat corector pentru zgarieturi!

| Axys a răspuns (pentru Violleta2022):

Tu zici bine ca sare da rnu poti da peste o alta vopsea trebuie sa o slefuiasca bine inainte sa o dea cu vopsea si plus ca dupa ce se aplica vopseaua pe cadru trebuie sa o dea si cu un lac ca sa fie si mai ok!

| mihai69 a răspuns:

Vopsea auto normală. Și nici nu e din cale afară de scumpă; depinde de culoare. Mai sunt și alte emailuri pentru metal, poți căuta la un magazin de bricolaj.